İnternetten ucuz alıveriş yapmanın püf noktası: İndirim Kodları

Online alışverişte önemli bir tasarruf aracı olarak görülen indirim kodları birçok tüketicinin internette en çok araştırdığı terimlerden biri oluyor.

Bilim ve Teknoloji 18.11.2020, 12:55
İnternetten ucuz alıveriş yapmanın püf noktası: İndirim Kodları

Online alışverişte önemli bir tasarruf aracı olarak görülen indirim kodları birçok tüketicinin internette en çok araştırdığı terimlerden biri oluyor.

Yurt dışında online alışveriş platformlarının pazarlama stratejilerinde  ve  bütçelerinde mutlaka yer alan araçlardan biri olan indirim kuponları daha ucuza alışveriş yapmak isteyen tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu kavramlardan biri. Son yıllarda indirimli online alışveriş konsuunda daha fazla bilinçlenen Türk tüketiciler de alışveriş yapacakları online mağazalara yönelik indirim kodu olup olmadığını araştırıyor.

Online alışverişe yeni ısınan tüketiciler ise kupon kodu, indirim kuponu, indirim kodu gibi isimlerle anılan bu araçların nasıl kullandığını ve ne işe yaradığını anlamakta zorluk çekebiliyor.

İndirim kodu nasıl kullanılıyor?

Her online mağazanın ödeme sayfasında kupon kodunu girebileceğiniz kutucuklar farklı yerlerde konumlansa da mutlaka yer alıyor. İndirim kuponlarının kullanılacağı bu alan genellikle sepet aşamasındayken tüketicilerin karşısına çıkıyor. Bazı online mağazalarda ödeme aşamasında da çıkabiliyor.

Bir alışveriş sitesinden ilk defa alışveriş yapacak olan ve bu alışverişinde indirim kodu kullanmak isteyen tüketicilerin indirim kodu sitelerinden edindikleri kuponu ekleyebilecekleri alanı bulmak için dikkatli bir şekilde sayfayı incelemesi önemli bir husus.  İndirim kuponunu ilgili alanda kullanan tüketiciler alışveriş sepetindeki tutarın hemen düştüğünü fark edecek.

İndirim kodu nereden alınır?

İndirim kodlarının nereden alınacağını birçok tüketici merak ediyor. Bu kodları online alışveriş siteleri kendilerinden düzenli alışveriş yapan tüketicilerin hesaplarına tanımlayabiliyor, e-bülten ile gönderebiliyor ya da mobil uygulama bildirimi ile iletebiliyor. Tüm mağazaların en güncel kodlarına ulaşmak için çok daha kolay yöntem ise indirim kodu sitelerini takip etmek. Bu sitelerde en güncel kampanyalar ve fırsatlar düzenli olarak yer aldığı için site site dolaşmaya hiç gerek kalmıyor.

Daha hesaplı alıveriş için kupon kodu arayan tüketiciler https://indirimkuponu.cnnturk.com/ linkini ziyaret ederek en güncel indirim kuponları, kampanya ve fırsatlara anında ulaşabiliyor. Buradan alınacak indirim kodlarını ilgili alışveriş sitesinde kullanmak indirim kodu kullanmadan alışveriş yapan diğer tüketicilere göre daha az ödemek anlamına geliyor.

İndirim kuponları tek seferlik kullanıldığından dolayı yapılacak her alışveriş öncesi güncel bir indirim kodu edinmek keyifli ve ucuz alışverişin sürdürülebilir olmasını sağlayacak. İndirim kodu, online mağazalarda geçerli olduğu için fiziki mağazalarda bu tür kodların kullanılamayacağı bilmekte fayda var.

İndirim kodu kullanan ve alışverişlerini daha ucuza getirenler en yakınlarının da hesaplı alışverişler yapabilmeleri için bu kodları nereden edindiklerini ve nasıl kullandıklarını anlatıyor ve daha az ödeyen mutlu müşterilerin çoğalmasına katkı sağlıyor.

Yaklaşan dev indirimlerin yapıldığı iki özel gün olan Black Friday ve Cyber Monday ile ilgili indirim kodu arayışları şimdiden hız kazandı. Bu özel günleri fırsata çevirmek isteyenler alışveriş yapacakları online mağazalar ile ilgili indirim kuponu olup olmadığını sıkça araştırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@