Google’dan 16 GB RAM’li Chromebook!

Google muhteşem bilgisayarını tanıttı. bazı teknik özellikleri dudak uçuklatıyor. İşte Google'ın Chromebook'u... Bu zamana kadar imza attığı her ürün ve hizmet ile birlikte başarılı olan, kimi zaman olumsuz eleştiriler alsa da yoluna hız kesmeden devam eden Google, şimdi ise karşımıza yeni bir bilgisayar modeli ile çıkmaya hazırlanıyor.

Haberler 29.03.2016, 10:40 29.03.2016, 14:22
Google’dan 16 GB RAM’li Chromebook!
Bu zamana kadar imza attığı her ürün ve hizmet ile birlikte başarılı olan, kimi zaman olumsuz eleştiriler alsa da yoluna hız kesmeden devam eden Google, şimdi ise karşımıza yeni bir bilgisayar modeli ile çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce Chromebook adı altında uygun fiyatlı bir bilgisayar modeli satışa sunan teknoloji devi, sızan bilgilere göre 2. nesil Chromebook için çoktan çalışmalarına başlamış bulunmakta. Elimizdeki bilgiler ise yeni cihazın neredeyse tüm özelliklerini gözler önüne seriyor.

Gün ışığına çıkan bilgilere göre 2. nesil Chromebook, beraberinde Intel tarafından geliştirilen son nesil Skylake işlemciler ile birlikte gelecek. Core i5 ya da Core i7 gibi işlemci modellerinden hangilerini kullanacağı belli olmayan bilgisayarın sadece son nesil Skylake teknolojisinden faydalanacağı belirtildi. Bunun yanında Chromebook Pixel adını alacağı söylenen bilgisayarın 16 GB RAM ile hız isteyen kullanıcıları tatmin edeceğe benziyor. Tabi bunun için donanımın tümüne göz atmamız gerekiyor. Zira SSD teknolojisini kullanacağı konuşulan yeni Chromebook’un bu bakımdan da hızlı bir PC olacağı belirtilmekte.

Backlit keyboard desteği içereceği söylenen cihazın henüz fiyatı belli olmuş değil. İlk nesil model 1299 dolar etiket fiyatı ile satılan modelin ardından indirime girdiği ve 999 dolar karşılığında alıcı bulduğu biliniyor. İkinci nesil Chromebook’un hangi fiyat aralığından çıkacağı ise açıkçası epey merak edilmekte.
Chrome Uygulama Başlatıcı Kalkıyor
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@