Gizlilik Keşmekeşi İçinde Facebook'tan Yeni İşlev!

Gizlilik skandalı ve CEO Zuckerberg'in sorgusu, Facebook geliştiricilerini durdurmadı! İşte Facebook'un yeni eğlenceli işlevi...

Haberler 14.04.2018, 12:31
Gizlilik Keşmekeşi İçinde Facebook'tan Yeni İşlev!

Chip Online - Mark Zuckerberg, şu sıralar milyonların kişisel bilgilerini izinsiz kullanmakla ilgili ABD'de sorguya çekilirken Facebook geliştiricileri boş durmadı ve artırılmış gerçeklik çizimlerini ortaya çıkardı.

Önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak olan işlev, Facebook hesabını silmeyenlere eğlenceli bir çizim aracı sunuyor. Kameraya eklenen işlev sayesinde parmağınızı kullanarak, üç boyutlu bir fırçayla renk değiştiren şekiller çizebiliyorsunuz. Çizdiğiniz şekilleri farklı açılardan görebiliyor, çizerken yapacağınız dikkatli manevralarla üç boyutlu nesneler oluşturabiliyorsunuz.

Facebook kamera ürün müdürü John Barnet, yeni işlevle ilgili TechCrunch'a yaptığı açıklamada "insanlara artırılmış gerçeklik ile etraflarındaki dünya üzerinde çizim yapmalarını sağlayacak kolay bir yol sunmak istedik," dedi.

Fikir eğlenceli olsa da, üç boyutlu nesneleri parmak uçlarınızla çizmek zor. Araçta yaşanan küçük gecikme ise çizim yapmayı biraz daha zorlaştırıyor. Çizim sırasında flaşı kullanamıyorsunuz ancak bu kısıtlamayı anlamak mümkün.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@