Facebook için yeni özellik geliyor!

Facebook için yeni özellik geliyor! Facebook, yüz tanıma teknolojisini genişletmeye devam ediyor.

Haberler 11.11.2015, 00:15
Facebook için yeni özellik geliyor!

Facebook için yeni özellik geliyor! Facebook, yüz tanıma teknolojisini genişletmeye devam ediyor. Facebook yeni test ettiği bir yöntem ile fotoğraflarınızdan arkadaşlarınızı bulacak. İşte yeni özelliğe ilişkin merak edilen tüm detaylar..

 

Facebook yüz tanıma teknolojisini daha da genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Ortaya yeni çıkan yüz tanıma özelliği Messenger ile kullanılacak. Bu özelliğin ismi ise “Photo Magic” olacak. Peki, FacebookPhoto Magic tam olarak ne işe yarayacak?

FACEBOOK PHOTO MAGİC NEDİR?

Messenger’a getirilecek olan Photo Magic, kamera rulonuzdaki fotoğrafların analizini yapacak. Arkadaşlarınızla çektiğiniz bir fotoğrafta Facebook arkadaşlarınızın yüzünü tanıyabilecek olanFacebook, Messenger uygulaması ile size bir bildirim gönderecek ve fotoğrafı arkadaşınıza gönderip göndermek istemediğinizi bir bildirim ile soracak.

PHOTO MAGİC’İ KULLANMAK ZORUNLU MU OLACAK?

Bu özellik düşünüldüğünde akla hemen gizlilik ve güvenlik sorunları gelebilir.Facebook bununla ilgili bir açıklama yaparak, kontrolün tamamen kullanıcılarda olduğunu söyledi. Özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar gizlilik ayarlarından devre dışı bırakabilecek. Yeni özellik şu an Avustralya'da test aşamasında.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@