Facebook hesabınızı güvende tutmanın yolları

Bir kaç basit adım ile Facebook hesabınızı kötü niyetli kişilere karşı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Haberler 10.08.2015, 23:21
Facebook hesabınızı güvende tutmanın yolları

Facebook, Twitter gibi sosyal ağlardaki hesaplarımız genellikle girdiğimiz cihazlar yüzünden ne kadar güvenli ağlara sahip olsalar da virüslere maruz kalabiliyor ve şifrelerimiz öğrenmesini istemediğimiz insanların eline geçebiliyor.

tr.fobito.com Facebook hesabınızı güvende tutmanın yollarını ve gerekli işlemleri açıklıyor. Artık Facebook hesabınız istemediğiniz paylaşımlar yapmayacak ya da istemediğiniz kişilere sizden bağımsız olarak garip mesajlar göndermeyecek ve sizin kontrolünüz dışında olmayacak.

1- Giriş aşamasında ekstra güvenlik
Bu işlem sayesinde Facebook, her giriş yapmak istediğinizde size özel bir onay kodu gönderiyor ve sizden başkasının Facebook hesabınıza erişim yapmasının önüne geçiyor.
Bu özelliği kullanmak için telefon numarası onayını yapmış olmanız gerekiyor.
Giriş onayını aktif etmek için Facebook’un Ayarlar menüsünden Güvenlik sekmesine gelin ve Giriş olayları menüsünden Düzenle’ye gelerek Başla’yı tıklayın.

2- Uzaktan oturum yönetimi
Facebook hesabınızı bir başka cihazda açık bıraktıysanız ve bunu kapatmak istiyorsanız yine ayarlar menüsünden erişeceğiniz Giriş Yaptığın Yer seçeneğine erişip Facebook hesabınızı açıp çıkış yapmadan kapattığınız cihazları kontrol edip oturumunuzu kapatabilirsiniz.

3- Bilgisayarı kilitleme
Sadece Facebook hesabınızı değil, bilgisayarınızın genel güvenliğini de sağlayan bu işlemi yapmak sizi, siz bilgisayar başında değilken daha korunaklı kılacaktır.

4- Mobil cihaz güvenliği
Yine sosyal medya hesaplarınızın güvenliğinden daha fazlasını sağlayacak olan bu yöntem sayesinde telefonunuzdaki tüm verileri de korumuş olacaksınız.

Telefonunuzun giriş ekranı şifresini sadece sizin bildiğiniz bir kod ya da şekil ile belirleyerek ya da parmak izi okuyucu sistemini kullanarak sosyal medya hesaplarınızı ve tüm kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@