Dünya Nüfusunun Üçte İkisi Çevrimdışı

Dünya nüfusunun yüzde 92’si, internet bağlantısının 2G ya da daha hızlı olduğu bölgelerde yaşıyor. Buna rağmen, dünya nüfusunun 4 milyarı hala çevrimdışı.

Haberler 03.10.2015, 00:04
 Dünya Nüfusunun Üçte İkisi Çevrimdışı
(DHA) - Dünya nüfusunun yüzde 92’si, internet bağlantısının 2G ya da daha hızlı olduğu bölgelerde yaşıyor. Buna rağmen, dünya nüfusunun 4 milyarı hala çevrimdışı.

Wealth Daily yatırım ve yatırımcı portalından Alex Koyfman’ın haberine göre, oranlar kablosuz internet bağlantısına erişimi olan geniş bir nüfusa işaret etse de, nüfusun yaklaşık üçte ikisi internet olmadan yaşamını sürdürüyor.

Yani 7 milyarı aştığı düşünülen dünya nüfusunun yaklaşık 4 milyarı ya hayatında hiç çevrimiçi olmamış, ya da internete düzenli erişime sahip değil.

Birçok ülkede internet kullanıcıları azınlıkta

Etrafımızı çevreleyen bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar, “her zaman her yerde teknoloji ve internet erişimi” hayat tarzı yanıltıcı olabilir; çünkü Oxford Internet Enstitüsü'nün Dünya Bankası verilerine dayanarak hazırladığı haritada görüldüğü gibi, hâlâ birçok coğrafyada internet kullanıcıları azınlıkta.

Örneğin Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Norveç, İsveç, ayrıca Güney Kore, Katar gibi ülkelerde nüfusun yüzde 80’inden fazlasının internete erişimi var.

ABD, Fransa, Polonya, Japonya, İspanya, Singapur, Avusturalya, Tayvan gibi ülkelerde yüzde 60-80 arasında erişim olduğu dikkat çekiyor.

Türkiye’de çevrimiçi nüfus yüzde 40-60 arasında

Türkiye nüfusunun erişim oranı ise, yüzde 40 ve 60 arasında. Bu orana sahip ülkeler arasında İtalya, Yunanistan, Rusya, Güney Amerika ve Balkan ülkelerinin büyük bir bölümü de var.

İnternete erişim oranı yüzde 20 ve 40 arasına düştükçe harita, Çin, Mısır, Tayland, Vietnam, Meksika, Peru, Ekvador, ayrıca Kenya ve Nijerya gibi ülkelere işaret ediyor.

Haberde ayrıca, internet erişiminin yüzde 20’nin altında ve en düşük olduğu coğrafyalar arasında Hindistan, Nepal, Irak, Belgrad, Endonezya, Sri Lanka ve Orta Afrika ülkeleri olduğu vurgulanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@