Çocuklarının İnternetteki Faaliyetlerini Denetlemede Çaresiz

Türkiye’de anne babaların yarısından fazlası çocuklarına yönelik çevrimiçi saldırıların sayısında artış bildirdi ve üçte biri çocuklarının Internet\'te gördükleri ve yaptıkları şeyleri denetlemekte kendilerini çaresiz hissettiklerini kabul etti.

Haberler 07.12.2015, 23:32
Çocuklarının İnternetteki Faaliyetlerini Denetlemede Çaresiz

ANKARA(ANKA) - Türkiye’de anne babaların yarısından fazlası çocuklarına yönelik çevrimiçi saldırıların sayısında artış bildirdi ve üçte biri çocuklarının Internet'te gördükleri ve yaptıkları şeyleri denetlemekte kendilerini çaresiz hissettiklerini kabul etti.

Kaspersky Lab ve B2B International tarafından yürütülen bir ankete göre, Türkiye’de anne babaların yarısından fazlası (yüzde 58) çocuklarına yönelik çevrimiçi saldırıların sayısında artış bildirdi ve üçte biri de (yüzde 32) çocuklarının Internet'te gördükleri ve yaptıkları şeyleri denetlemekte kendilerini çaresiz hissettiklerini kabul etti. Kaspersky Lab uzmanları, "Çocukları çevrimiçinde korumanın kapsamlı bir yaklaşım gerektirdiğinden emin anne babalar çevrimiçi güvenlik konusunda çocuklarıyla konuşmalı, onlara güvenliklerini korumak için gereken kuralları öğretmeli ve tabii ki özel teknolojik çözümleri kullanmalı" dedi.

Kaspersky Lab Baş Pazarlama Sorumlusu Alexander Erofeev anket sonuçlarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Kullanıcılarımıza bir çocuğun Internet'e bağlı cihazları kullanmasından kaynaklanan hoş olmayan sonuçları, çocuk teknoloji hakkında anne babasından daha fazla bilgi sahibi olsa bile önlemeye yardımcı olacak bir araç sunmaktan mutluyuz. Gençlerin davranışları göz önüne alınarak geliştirilen Kaspersky Safe Kids, çocukların siber dünyayı güvenle keşfetmelerine izin veriyor ve anne babanın çocuk yetiştirme olanaklarının sınırlarını genişletiyor. Bu tür çözümler anne babalara çocuklarını zekice, onların etkinliklerini engellemeden koruma ve onlarla diyaloğu sürdürme olanağı veriyor.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@