Apple'ın 'ucuz' telefonu iPhone 6C geliyor

Apple'ın iPhone 5C'nin ardından uzun süredir söylentilere konu olan yeni ucuz telefonu iPhone 6C ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Hürriyet'te yer alan habere göre; 3 bin TL'lik fiyatlarla Türkiye'de satılan iPhone 6S'lere göre iPhone 6C'ler çok d

Haberler 31.12.2015, 14:47
Apple'ın 'ucuz' telefonu iPhone 6C geliyor

Apple'ın iPhone 5C'nin ardından uzun süredir söylentilere konu olan yeni ucuz telefonu iPhone 6C ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Hürriyet'te yer alan habere göre; 3 bin TL'lik fiyatlarla Türkiye'de satılan iPhone 6S'lere göre iPhone 6C'ler çok daha ucuz olacak.

 

İŞLEMCİApple her ne kadar iPhone 6C'yle ilgili ser verip sır vermese de şirkete yakın kaynaklar yeni cihazla ilgili bilgileri internete servis etmeye başladı bile. En merak edilen noktalardan biri ise cihazın fiyatı olduğu kadar performansını da belirleyen işlemcisi... Yeni iPhone modellerinde kullanacak. Muhtemelen yeni mobil işlemci A9 olacak.

2 GB RAM'LE GELİYORiPhone 6S ile birlikte Apple, telefonlarında 2 GB RAM kullanmaya başladı. iPhone 6C ile birlikte de ise 2 GB RAM'in cihazda yer alabileceği iddia ediliyor. Yani cihaz iPhone 6'ya göre daha zayıf olmayacak.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SU GEÇİRMEYECEKiPhone 6S ve iPhone 6S’de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu zaten yeterince sağlamlaştırıyor ama gelecek yıl çıkacak olan modelin daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi iPhone modelleri her ne kadar sertifika sahibi olmasa da diğer modellere göre suya karşı oldukça dayanıklı.

ÇOK DAHA İNCE OLACAKYine iddialara göre iPhone 7, şimdiye kadarki en ince iPhone modeli olacak. Bu unvan iPhone 6 modellerindeydi ancak eğilme sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardı. iPhone 7 6.0 - 6.5 mm arasında bir tahmin genişliğe sahip olacak.

VE FİYATIiPhone 6 ve iPhone 6s’in aksine tamamen metal yekpare tasarıma sahip olacağı belirtilen iPhone 6c, 2.5D kavisli ekran ile gelecek. Uzay Grisi, Altın ve Gümüş renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan telefonun 16GB'lık versiyonunun 617 dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor. Türkiye'de ortalama 3 bin TL'ye satılan iPhone 6S'lere nazaran iPhone 6C'lerin 2 bin TL seviyelerinde satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@