35 liraya koskoca Google'ı aldı

Sevinci kısa sürdü...

Haberler 02.10.2015, 17:45
35 liraya koskoca Google'ı aldı

Google.com alan adı, bilinmeyen bir sebepten dolayı birkaç dakikalığına da olsa Sanmay Ved isimli kullanıcı tarafından satın alındı. 12 dolara (yaklaşık 35 TL) satılan alan adı kısa bir süre sonra geri alındı.

LinkedIn profilindeki bilgiye göre eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, boşta olduğunu gördüğü Google.com adresini internet üzerinden satın aldı. Birkaç dakika boyunca bu adrese sahip olan Ved’e, Google ile ilgili e-posta ve güvenlik uyarılarının gelmesinin ardından olayı fark eden Google, alan adını geri aldı.

Al Jazeera Türk'ün haberine göre, alan adı için 12 dolar ücret ödeyen Ved’in bu sahipliği ise uzun sürmedi. Kredi kartı ile yapılan ödeme iptal edilerek Google.com alanı adı elinden alındı. Böyle bir işlemin nasıl yapılabildiği bilinmese de alan adı satın alma sisteminde bulunan bir hatadan kaynaklandığı düşünülüyor. Satın alımın nasıl gerçekleştiği konusunda açıklama yapmayan Google sessiz kalmayı tercih etti.

Benzer bir durum 2003 yılında Microsoft’un e-posta servisi Hotmail’de de yaşanmıştı. Alan adını satın almayı yenilemeyi unutan Microsoft, Hotmail.co.uk başka biri tarafından satın alınmıştı. Birkaç gün süren bu durum, Microsoft’un alanı adını geri alması ile sona ermişti. 

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@