Beştepe'de kritik görüşme: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Temel Karamollaoğlu ne konuşacak?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, uzun bir aradan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştireceği sürpriz ziyaret öncesi dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Gündem 10.11.2021 - 15:23 10.11.2021 - 15:24 Ali Parim

Milli Görüş'ün önde gelen isimlerden Oğuzhan Asiltürk'ün hayatını kaybetmesiyle Milli Görüş Vakfı Başkanlığı'na da seçilen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün saat 15.00 itibarıyla kritik bir görüşme gerçekleştiriyor.

Beştepe’de gerçekleştirilen görüşme öncesi Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Bazı endişelerini dile getireceğini" ifade eden Karamollaoğlu, görüşmenin ne şekilde geçeceğini de kestimenin mümkün olmadığını söyledi.

Erdoğan ile geçtiğimiz referandumdan beri bir araya hiç gelmediğini hatırlatan Saadet Partisi lideri, "Biz bugünkü sistemle ilgili kanaatlerimizi geçen sefer çok kesin bir  şekilde ifade etmiştik. O zaman bize, bu sistemle ilgili yapılan çalışmaları uzmanlarını göndererek anlatmışlardı. Yani bize neredeyse 4 saatlik zaman ayırdılar ama tatmin olmadık. Biz bugünkü hali ile denetlenemeyen bir başkanlık sisteminin doğru olmadığı kanaatindeyiz." dedi.

"SEÇİM BAŞKA, DENETLEME BAŞKA BİR ŞEY"

Cumhurbaşkanı Eroğan'ın bu konuda farklı düşündüğüne dikkat çeken Karamollaoğlu, "O seçimleri bir denetleme olarak görüyor. 5 yılda bir vatandaşın önüne gidiyoruz o da tercihini belirliyor. Bu denetleme değil. Seçim başka, denetleme başka bir şey. Onun kendi düşünceleri nedir. Karşılıklı olarak görüşeceğiz inşaallah.” ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@