Benzin ve motorine yine zam geliyor! PÜİS cumartesi gününü işaret etti!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere Benzin ve Motorin gruplarına zam beklentileri olduğunu bildirdi. Zam oranının ne kadar olacağının ise üst makamlarca belirleneceği ifade edildi.

Finans 18.11.2021 - 10:52 18.11.2021 - 10:53 Ali Parim

Son günlerde benzin, motorin ve LPG fiyatlarına yeniden zam yapılacağı iddiaları konuşulurken, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİS) da korkutan bir açıklama geldi.

PÜİS'in sosyal medya hesabından yayımlanan açıklamayla, uluslararası piyasalarda sert bir düşüş olmadığı takdirde, cumartesi günü benzin ve motorin gruplarında fiyat artışları olabileceği belirtildi.

Açıklamada, "Uluslararası fiyatlarda sert bir düşüş olmadığı takdirde 20.11.2021 Cumartesi gününden geçerli olmak üzere Benzin ve Motorin gruplarında fiyat artışları beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir." ifadelerine yer verildi.

'BENZİNE 48 İLA 52 KURUŞ ARASINDA ZAM GELECEK' İDDİASI

Öte yandan dün de Bloomberg HT, Dolar/TL kurunda yaşanan yükselişin ardından akaryakıt sektörü kaynaklarının benzinde cuma gününden geçerli olmak üzere yeni bir zam beklediği iddiasını gündeme taşımıştı.  Zam oranının ise 48 ila 52 kuruş arasında olacağı aktarılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@