Benzin ve motorine yeni zam geliyor! Resmi açıklama geldi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, benzin ve mazot fiyatına bu hafta zam yapılacağını açıkladı.

Finans 06.10.2021 - 14:35 06.10.2021 - 14:35 Mustafa Çokyaşar

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Aktaş, Geçen hafta LPG, motorin ve benzine peş peşe yapılan zamların ardıdan bu hafta yine zam yapılacağını söyledi.

Küresel piyasalarda yaşanan enerji krizi ve özellikle petrol fiyatlarındaki artış, akaryakıt fiyatlarındaki yükselişin temel nedeni diyen Aktaş, bu şartlar altında benzin ve motorine bu hafta yapılacam zamın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Ekim ayı ile birlikte en dikkat çekici zam LPG'ye yapılan yaklaşık 1 liralık zamdı. Aktaş, EŞEL mobil sisteminde LPG'de limitlerin yaklaşık 2 ay önce dolduğunu benzinde söz konusu sistem kaynaklı limitlerin 48,4 kuruş, motorinde ise 12,2 kuruş kaldığını hatırlatarak bu hafta içinde mazot ve benzin fiyatına zam yapılacağını ve bu yapılan zamın pompa satış fiyatlarına da yansımaya başlayacacağına dikkat çekti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@