Benzin motorin ve LPG! Zamlar yolda cumartesi pazar pazartesiye dikkat 30 31 Temmuz 1 Ağustos LT fiyatları

Brent petrol fiyatlarının artması ve dolar kurunun yükselmesiyle benzin motorin ve LPG'de yeniden zam iddiaları gündemde. Peki haftasonunda ve yeni hafta başında fiyatlar nasıl olacak? Zam gelecek mi?

Benzin motorin ve LPG! Zamlar yolda cumartesi pazar pazartesiye dikkat 30 31 Temmuz 1 Ağustos LT fiyatları

Brent petrol fiyatları yeniden yükselme eğiliminde. FED faiz kararı sonrası dolar kuru ise 18 TL sınırına iyice yaklaştı. Yaşanan bu son durum ise akaryakıt için yeni zam iddialarını gündeme getirdi. Günün ilk haberi ise LPG için oldu. Uzmanlar benzin ve motorinde ise haftabaşında fiyatların değişebileceği uyarısında buldundu.

AKARYAKITA CUMA CUMARTESİ PAZAR ZAM VAR MI?

Fed'in faiz kararı ve ABD büyüme rakamları sonrasında enerji fiyatları yeniden yükseldi. Brent petrol savaş kaygılarının da arttığı bu günlerde yeniden yükseldi. 99 Dolar seviyelerini test eden brent petrol hafta sonu öncesi 105 Dolar seviyelerine ulaşmıştı. Ancak bu seviyeyi de aşan petrolde son rakam 109 dolar bandında bulunuyor.

Brent petrol fiyatlarının gelmiş olduğu son noktaya bir de dolar kuru ivme kazandırdı.

Dolar kuru da dünyada güçlenme eğiliminde. FED'in doları yeniden anavatanına çağırıyor olması TL'nin değer kaybı yaşamasına neden oldu. TL Dolar değişim grafiğine bakılığında son günlerdeki yukarı yönlü hareket dikkat çekiyor. Öyle ki dolar kuru şu sıralar güncel olarak 17.91 17.92 TL seviyelerinde yer alıyor.

LPG için Açıklama Geldi

Haftasonu öncesinde ilk zam haberi ise LPG için oldu. Akaryakıt sektöründen edinilen bilgiye göre, 30 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere otogazın (LPG) litre fiyatına 30 kuruş zam gelecek.

Benzin ve Motorin

Cumartesi ve Pazar günlerinde ise benzin ve motorin fiyatlarında bir değişim beklenmiyor.

PAZARTESİ'YE DİKKAT

Benzin ve motorin için pazartesi beklenecek. Dolar TL değişiminde haftabaşında oluşacak grafik ile brent petrol fiyatlarının haftasonunda elde edeceği değer zam konusunda belirleyeci olacak. Brent petrolün 109 110 dolar bandında kalması ve kurda ciddi bir değer kaybı olmazsa salı gününden itibaren yeni zamlar gelebilir.