Beklenen oldu! Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'a ilişkin flaş gelişme!

Şehit ağabeyine küfrettikten sonra partisinin grup başkanvekilliğinden alınan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın vekilliğinin de düşürülmesine ilişkin flaş bir gelişme yaşandı.

Gündem 12.11.2021 - 15:18 12.11.2021 - 15:19 Ali Parim

Meral Akşener'in Bingöl ziyareti sırasında kendilerini protesto eden şehit yakını Tahir Gümren'e küfreten İYİ Parti Kocaeli Lütfü Türkkan'a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Türkkan'ın vekilliğinin düşürülmesi yönelik fezleke, Meclis Başkanlığına sunuldu.

Meclis Başkanlığı da Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni, Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon'a havale etti. 

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'i, 5 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirdiği Bingöl ziyareti sırasında, daha önce sosyal medyadan kendisine küfür ettiği için dava açtığı Tahir Gümran isimli vatandaş protesto etmişti. Şehit ağabeyi olduğu öğrenilen Gümran, olay yerinden uzaklaştırılırken İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan yanına gelmiş, bir müddet sonra da Gümran'a küfür etmişti. Olayın ardından AK Parti ve MHP başta olmak üzere Türkkan'a çok sayıda tepki gelmişti. Türkkan da sosyal medya hesabı üzerinden bir video yayımlayarak özür dilemişti. Ardından da İYİ Parti Grup Başkanvekilliğinden alınmıştı. Ancak özellikle AK Partililer Türkkan'ın milletvekilliğinin de düşürülmesi yönünde çağrılar yapıyorlardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@