Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2022 EGM Bekçi İlanı Başvuru Şartları Neler?

Geçtiğimiz haftalarda EGM bekçilik kadrolarına alım yapılacağı haberinin ilan edilmesinden sonra alım ilanının ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Konuya ilişkin araştırmalarını aktif olarak sürdüren adaylar, EGM bekçi alımı başvuru şartlarını da sorgulamaya başladılar. İşte EGM bekçi alımlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2022 EGM Bekçi İlanı Başvuru Şartları Neler?

Son zamanların en gözde mesleklerinden biri olarak gösterilen bekçilik, yeni dönemde de devlet kadrolarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların en çok sorguladığı meslek gruplarından biri olmayı başardı. Yeni dönemde bekçi alımının yapılıp yapılmayacağına dair araştırmalarını sürdüren adaylara, geçtiğimiz hafta EGM tarafından müjdeli haber verildi.

EGM, 4 Mart tarihinde Resmî Gazete’de eksik kadrolarını yayınlayarak, bekçilik kadrosuna 3 bin kişilik personel alımının yapılacağını bildirmişti. Resmî Gazete’de yayınlanmış olan ilanın üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen ilanın başvurulara açılmamış olması, adayların konuya ilişkin araştırmalarına hız kazandırmalarına sebep oldu. Peki EGM alımları ne zaman yapılacak? Başvuru ekranı ne zaman açılacak, şartlar neler olacak?

EGM Bekçi Alımı İlanı 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü 4 Mart tarihinde bir süredir heyecan içerisinde beklenen bekçilik alımlarına ilişkin müjdeli haberi vermişti. Resmî Gazete’de boş kadrolarını yayınlayan EGM, taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere 3 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımının yapılacağını bildirmişti. Ancak ilanın üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen resmi başvuru ekranları erişime açılmadı. Konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmamış olan EGM’nin, ay sonuna kadar başvuruları kabul etmeye başlayacağı düşünülüyor.

EGM Bekçi Alımı İlanı Başvuru Şartları

Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? 2022 EGM Bekçi İlanı Başvuru Şartları Neler?

EGM tarafından yayınlanması beklenen Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı aracılığı ile istihdam edilmenin hayalini kuran adaylar, ilan başvuru şartlarını araştırmaya başladılar. Şimdiye kadar kurum tarafından yapılan bekçi alımları için başvuru şartları şu şekilde belirlenmişti:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak
  • 18-27 sınırları arasında beden kitle endeksine sahip olmak
  • Meslek tanımının yapılmasını engelleyecek devamlı bir rahatsızlığa sahip olmamak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • Madde bağımlılığından ötürü tedavi görmemiş olmak
  • Yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak

EGM Bekçi Alımı İlanı Başvuru Detayları

EGM tarafından yayınlanması beklenen bekçi alımı ilanına, e- devlet aracılığı ile başvuru yapılacaktır.