BDDK lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapacak! 70 KPSS yetiyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na lise, ön lisans ve lisans mezunu toplam 9 personel alımı yapılacak. Başvuru sürecinde KPSS puanlarının yanı sıra adaylara mülakat da yapılacak.

İlan 26.11.2021 - 09:30 26.11.2021 - 09:30 Ali Parim

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), KPSS puanı, sözlü ve uygulamalı sınav üzerinden 9 adet personel alımı yapacağını açıkladı. Kadrolardan 3'ü sekreter, 3'ü şoför, 3'ü de memur pozisyonu için ayrıldı.

Sekreter adaylarında, 2020 yılında gerçekleşen KPSS'den en 70 almış olmak ve Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı veya Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı arandı. 

Şoförlerin ise en az lise mezunu olmaları ve yine en az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerektiği vurgulandı. Yine şoför adaylarının da 2020 KPSS'den en az 70 almış olmaları gerektiği hatırlatıldı.

Son olarak memur adaylarının ise Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmaları ve KPSS'den en az 70 puana sahip olmaları gerektiği aktarıldı. 

26 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'deki ilana göre; KPSS puanları baz alınarak şoförlük için 30 kişi uygulamalı sınava, her pozisyon için de 15 kişi sözlü sınava çağrılacak. Sınav başvuruları 30 Kasım-8 Aralık 2021 tarihleri arasında saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme
Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden kabul edilecek. Sınava çağrılacak adaylar ve sınav tarihi kurumun ilerleyen günlerde Kurumun internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@