Başvuru Yapabilmek için 18 Yaşından Büyük Olmak Yeterli! İŞKUR İlanı Duyurdu

İŞKUR üzerinden Ağustos 2021 dönemi iş ilanları yayımlandı. Firmalar duyurularında en fazla beden işçisi kadrosu alımı yapacaklarını bildirdiler. İlan için ise 18 yaşından büyük olmak yeterli.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

İŞKUR İş İlanları sayfasından en fazla alım ilanına sahip olan kadro beden işçisi pozisyonu. Firmaların çok amaçlı olarak kullanmak istedikleri personeller için beden işçisi kadrosunda ilanlar yayımlıyorlar. Özel başvuru şartlarının olmadığı duyurularda adayların temel başvuru şartlarını sağlamaları yeterli oluyor. 

İŞKUR ÜZERİNDEN 18.990 İŞ İLANI BİRDEN YAYIMLANDI

Firmalar Türkiye İş Kurumu sitesinden toplam 18 bin 990 beden işçisi alım ilanı yayımlandı. Duyuruların tamamına yakınında adayların sadece temel başvuru şartlarını sağlamaları ilanlar için yeterli olacak bilgisi verildi. Mesleki özellikler talep edilmeyen  ve sadece firmaların genel, herkes tarafından yürütülebilecek işleri üstlenecekler. 

Beden İşçisi Kadrosunda Çalışacaklar

Beden işçisi kadrosunda çalışacak olanlar için İŞKUR'da yayımlanan ilanlara sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. 

Bu kadroda çalışmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olmaları gerek. Çoğu firma 55 yaş şartı ile personel alırken bazı firmalar hiç yaş şartı olmadan tüm adaylardan başvuru kabul ediyor. 

Adayların ilan edilen beden işçisi kadrosu için firmaya özel belirlenen iş yükünü kaldırması gerekiyor. 

Ayrıca medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak diğer başvuru koşulları arasında yer alıyor. 

Adayların başvurlarının kabul edilmesi için askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları bir diğer koşul.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN İKİ YOL VAR

İŞKUR Beden İşçisi kadrosu için başvuru yapmak isteyenler başvurularını kurumun web sitesi üzerinden elektronik olarak yapabilirler. Bunun için İŞKUR üzerinden üyelik oluşturacak adaylar daha sonra başvurularını ilanlar üzerinden yapabilecekler. 

İkinci başvuru yöntemi ise başvuruların şahsen yapılması. Adaylar bağlı oldukları İlçe İŞKUR Müdürlüğüne giderecek iş aradıklarını bildirecekler. Danışmanlar kendilerine uygun iş ilanlarını adaylara listeyecekler ve başvurular bizzat yapılmış olacak. 

HABERİ PAYLAŞ: