Bakanlıktan Beklenen Açıklama Geldi! O Borçlar 4 Ay Boyunca Ertelenecek..

Orman yangınlarından etkilenen bölgelerde bulunan vatandaşlar için bakanlık açıklama yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu'na yönelik borçlarının 4 ay süreyle ertelenmesine karar verildi.

Finans 06.08.2021 - 17:20 06.08.2021 - 17:20 Elif İşçi

Türkiye’nin pek çok farklı noktasında bir haftadır devam eden orman yangınları sebebiyle pek çok vatandaş mağduriyet yaşadı. Yangınların bir kısmı kontrol altına alınmışken yangın bölgesinde pek çok vatandaşın büyük mağduriyet yaşadığı belirlendi. Bölge halkının zararlarının karşılanması için devlet çalışmalara başlarken çeşitli destek ödemelerinin yapılacağı belirlendi. Destek ödemelerinin yanı sıra devletten bazı borçlar için destek geleceği açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yangın bölgelerinden zarar gören vatandaşa ilaç gibi gelecek bir açıklama yaptı. Bölge halkının mevcut borçlarının ertelenmesi için gerekli adımları attığı belirtildi.

SGK BORÇLARINA 4 AY SÜREYLE ERTELEME GELECEK!

8-2

Vedat Bilgin konu hakkında yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre Sosyal Güvenlik Kurumuna yönelik olan borçların süresi için yeni bir karar verildi. Bu süreçte kuruma verilecek olan bildirgelerin verilme sürelerinin alınan karar neticesinde uzatılmasına karar verildi.

Antalya, Mersin, Osmaniye bölgelerinde meydana gelen orman yangınları sonucunda olumsuz etkilenen vatandaşlar için bildiri süresi 28 Temmuz ile 26 Ağustos tarihleri arasında, Adana ve Muğla bölgelerinde meydana gelen yangınlardan dolayı etkilenen vatandaşlar için 29 Temmuz ile 26 Ağustos tarihleri arasında ilgili belgelerin kuruma verilmesine karar verildi.

Mecburi sebeplerden dolayı ertelemenin yaşandığı borçlar için yapılandırma hakkının tanındığı belirtildi. Yapılandırma hakkı ile birlikte borçlara 24 ay boyunca faizsiz olarak taksitlendirme imkanı getirilecek. SGK borçları nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşın devlet yanında olacağını ve bu sebepten dolayı gerekli düzenlemelerin yapılacağı belirtildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@