Bakanlık hesaplara 1.798 TL yatırmaya devam ediyor! 20 Kasım'da tamamlanacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evde bakım paralarını 15 Kasım 2021 tarihi itibarıyla yatırmaya başladı. Evde bakım paraları tüm illere yattı mı? İşte detaylar...

Finans 17.11.2021 - 10:50 17.11.2021 - 10:50 Ali Parim

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı muhtaç, hasta ya da yaşlı vatandaşların evde bakımlarının yapılması adına bakımı üstlenen kişilere evde bakım parası yatırıyor. Şu an itibarıyla Türkiye genelinde 530 binin üzerinde vatandaşa evde bakım yardımı yapılıyor. Peki kasım ayı evde bakım paraları yattı mı? Evde bakım paraları nereden sorgulanır?

EVDE BAKIM YARDIMI NE KADAR?

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık bin 798 TL ödeme yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kasım ayında 530 binden fazla ihtiyaç sahibine toplam 964 milyon TL ödeme yapılacağını ifade ediyor.

KASIM AYI EVDE BAKIM PARALARI YATTI MI?

Bilindiği üzere evde bakım paraları her ayın 15'inde yatmaya başlıyor ve süreç ay sonuna kadar da devam ediyor. Kasım ayında da 15'i itibarıyla evde bakım paraları yatmaya başladı. Bakan Yanık, evde bakım yardımı ödemelerinin 20 Kasım'a kadar tüm illere yatacağını açıkladı.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Evde bakım parası iki yolla sorgulanabiliyor. Bunlardan bir tanesi e-Devlet... Uygulama üzerinden “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasına girilip evde bakım aylığı sorgulama işlemi yapılabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Bir diğer yolu ise SMS... Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım parasını alanlar alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atıp bakiyelerini takip edebiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@