Bakanlığın yeni çalışması ortaya çıktı: Devlette sınavsız iş imkanı sağlanacak!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla yaptıkları 'devlette sınavsız iş imkanı' çalışmasını ilk kez açıkladı.

Kamu Haberleri 08.11.2021 - 12:16 08.11.2021 - 12:16 Ali Parim

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, engelli sporcuları heyecanlandıracak müjdeli haberi ilk kez açıkladı. AA Spor Sohbetleri'ne konuk olan Birol Aydın, 'engelli atamada sınavsız atama' beklentileri olduğunu söyleyerek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile bu konuda çalışma yaptıklarını aktardı. 

Başkan Aydın, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık'la iyi bir çalışma yapıyoruz. İnşallah yurt dışında bizi temsil eden milli sporcularımıza devletimizde sınavsız iş imkanı sağlayacağız." ifadelerini kullandı. 

Zihinsel engelli çocukların 15-20 yıl önce evlere kapatıldığını ifade eden Aydın, "'Bu çocuklardan bir şey olmaz' deniyordu. Şimdi televizyonu açtığınız zaman Esra Bayrak'ın, Mihriban Korkmaz'ın, Fatma Damla Yıldız'ın şampiyonluklarını görürsünüz. Son 20 yılda Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin bu çocuklarımızı desteklemesiyle engelli vatandaşlar evden çıktı." diye konuştu.

Engellilerin artık iş sahalarına girdiğini vurgulayan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çocuklara sarılmasıyla herkesin onlara kucak açtığını söyledi. Aydın, "Toplumda kabul gördüğümüz gösterildi. Yok sayılan bir kesimde devletin onları kucaklamasıyla rol değişikliği oldu. Artık özel kardeşlerimiz okullara gitmeye başladı, istihdam buldu." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@