Bakan Yanık'tan Müjdeli Haber: Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarı Yükseltildi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal ve ekonomik destek miktarlarının yükseldiğini açıkladı. Yeni sosyal ve ekonomik destek miktarları ne kadar oldu?

Bakan Yanık'tan Müjdeli Haber: Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarı Yükseltildi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine yapılan sosyal ve ekonomik desteklerle ilgili bir müjde verdi.

Bakan Yanık, sosyal ve ekonomik destek miktarının 1259 TL'den 1611 TL'ye yükseltildiğini açıkladı.

Yanık açıklamasında: “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız” ifadelerine yer verdi.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını okul masrafları ve diğer ihtiyaçları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarının, memur maaşlarında yapılan düzenlemenin ardından her bir çocuk için 1611 TL'ye yükseltildi.

Haber

ÖDEMELER BAŞLADI!

Sosyal ve ekonomik destek yardım ödemelerinin başladığını söyleyen Yanık: "Ailelerin hesaplarına bu ay toplam 234 milyon 666 bin TL yatırılacak." dedi.

HEDEF ÇOCUKLARIN AİLESİNDEN UZAK KALMASINI ÖNLEMEK

Bakan Yanık bu desteğin, çocukların ailelerinden uzak kalmasını önlemek amacıyla verildiğini söyledi ve: “SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin aile bütünlüğünü korumayı hedefliyoruz. Ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşmalarının, farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçerek onların kendi aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini önemsiyoruz.

SED ile ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Aynı zamanda çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz.

Haber

SED miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirleniyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama SED miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız.” dedi.

142 bin çocuğun yararlandığı SED hizmetine ilişkin ödemeler, 15 Ocak 2022 tarihine kadar tamamlanacak.