Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Öğretmenler ara tatilde izinli sayılacak mı?

Okullar 15 Kasım'da ara tatile gidiyor. Ancak bu süreçte en çok merak edilen konulardan bir tanesi öğretmenlerin ara tatil süresince okula gitmek zorunda olup olmadıklarıydı. Milli Eğitim Bakanı Özer, konuya açıklık getirdi ve öğretmenleri sevindirecek müjdeyi verdi.

Eğitim 05.11.2021 - 10:11 05.11.2021 - 10:11 Mustafa Çokyaşar

Artan vakalara rağmen sıkı tedbir ve aşı olan kişi sayısının artmasıyla geçilen yüz yüze eğitim sürecinde ara tatil süreci bu yıl 15 Kasım'da başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı eğitim takviminde ilk ara tatilin Kasım ayında yapılacağı duyuruldu. MEB tarafından geçtiğimiz senelerde uygulanan ara tatil bu yıl da ilk dönemde 9 gün geçerli sürecek. Ardından ise 15 tatil olarak nitelendirilen yarı tatil başlayacak. Bu yıl ilk ara tatil 15 Kasım'da başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatilde öğretmenlerin durumunu netleştirecek bir açıklama yaptı. Ara tatil süresince öğretmenlerin okula gitmek zorunda olup olmadıkları henüz netleşmemiştir.

Konuya açıklık getiren Özer, öğretmenlere müjdeli haberi verdi; Ara tatil süresince öğretmenler okullara gitmeyip idari izinli sayılacaklar. Bakan Özer,  ara tatil süresince öğretmenlerin mesleki eğitimlerini de çevrim içi alabileceklerini duyurdu.

Birinci dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım'da sona erecek. Yarıyıl tatili ise 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat'ta sona erecek. İkinci dönem ara tatili de 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak. Karneler ise 17 Haziran 2022'de dağıtılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@