Bakan Koca Açıkladı! Biontech aşı yaptıranlar 3. doz yaptıracak mı?

Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gazetecilerin sorularını ayaküstü yanıtladı. Sağlık bakanı, Biontech ile ilgili merak edilen soruyu da yanıtladı.

Gündem 02.11.2021 - 17:25 02.11.2021 - 17:34 Mustafa Çokyaşar

Meclis'te basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Yerli aşı Turkovac'ın şu ana kadar 1.000 gönüllüye yapıldığını söyleyerek vatandaşları gönüllü olmaya davet etti ve aşının acil kullanım izni almasıyla birlikte seri üretime geçileceğini de müjdeledi.

Fahrettin Koca, üçüncü doz BioNTech aşısıyla ilgili sorulara ise, "Yarın Bilim Kurulu'nun gündem konusu olacak" yanıtını verdi.  Bilim kurulunda Biontech'in 3. dozunun ne zaman, kimlere yapılması gerektiği tartışılarak alınan karar yarın açıklanacak. 

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığına atama olup olmayacağıyla ilgili ise bu ay hangi alanlara kaç kişi atanacağının kesinleşeceğini söyledi.

Asistan doktorların nöbetleri ile ilgili Valiliklere genelge gönderildiğini de söyleyen Koca, "Biz asistanlarımızın yükünün farkındayız. Uzmanlık sınavı dahil olmak üzere reform niteliğinde bir takım yaklaşımlar içinde olacağız. Yapılacak çok şey var. Nitelikli klinik sayısını artırmak çalışma şartları dahil reform niteliğinde çalışma içinde olacağız" ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@