Bahçeli'nin oturduğu koltuğa Karamollaoğlu oturtulmadı! Nedeni sonradan ortaya çıktı!

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'deki görüşmesinde Bahçeli'nin oturduğu koltuğa oturtulmamasının nedeni kulis bilgileriyle ortaya çıktı.

Gündem 11.11.2021 - 14:33 11.11.2021 - 14:42 Ali Parim

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, uzun bir aranın ardından ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Külliye'de gerçekleşen sürpriz görüşmede, özellikle Karamollaoğlu'nun geçen hafta MHP lideri Devlet Bahçeli'nin oturduğu koltuğa değil de yandaki üçlü koltuğa oturtulması dikkat çekti.

karamollaoğlu erdoğan görüşmesi 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fotoğraf çekiminin ardından Karamollaoğlu'na yanındaki tekli koltuğu değil de üçlü koltuğu işaret etti. Karamollaoğlu da önce Erdoğan'a "Böyle mi oturayım?" diye sordu, ardından da işaret edilen yere geçti. 

karamollaoğlu erdoğan görüşmesi 3

SAADET PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Saadet Partisi lideri, görüşmenin çok dostane ve güzel geçtiğini söyledi ancak koltuk konusuna hiç değinmedi. İlerleyen saatlerde ise partisinin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya bir açıklama yaparak, "Uzun yıllardan bu yana devam eden bir kültürümüz var. Uygun olup olmadığını kamuoyu takdir edecektir. Biz bunları problem yapmadık. Ama bu görüşmenin protokol kriziyle kamuoyunda konuşuluyor olması herhalde sayın Cumhurbaşkanı'nı da tekrar oturup düşünmeye ve daha dikkatli davranmaya itecektir diye düşünüyoruz." dedi.

'PCR TESTİ İSTENMEDİ' İDDİASI

Memurlar Net ise kulis bilgilerine dayandırarak, Karamollaoğlu'nun Erdoğan'a uzak koltuğa oturtulmasının küçük düşürme amacı taşımadığını, normal şartlarda istenen PCR testinin, Karamolaloğlu'ndan istenmemesi nedeniyle böyle bir olay yaşandığını iddia etti. Haberde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmenin yemekli olması yönünde teklifte bulunduğu ancak Karamollaoğlu öğlen yemekleri yemediği için yemek teklifini geri çevirdiği belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@