Aylar süren bekleyiş sona erdi! 27. dönem POMEM sonuçları açıklandı! 27. dönemde polis olacaklar dikkat!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 27. dönem POMEM sonuçlarının 1-2 gün içerisinde açıklanacağını duyurmasının ardından polis adaylarının beklediği an gelip çattı. 27. dönem POMEM sonuçlar an itibarıyla paylaşıldı. POMEM sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

Eğitim 02.11.2021 - 07:54 02.11.2021 - 07:54 Ali Parim

Uzun bir bekleyişin ardından 14 Ağustos 2021 tarihinde tamamlanan 27. dönem POMEM mülakatlarından müjdeli haber geldi. Polis Akademisi Başkanlığı, 27. dönemde polis olacak 8.000 kişiyi belirledi. Bu dönemde yüz binlerce aday arasından lisans mezunu 5 bin 440 erkek, 960 kadın; ön lisans mezunu ise bin 360 erkek, 240 kadın aday, polislik eğitimi için seçildi. 

27. POMEM SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Daha önceki dönemlerde olduğu gibi 27. dönemde de sonuçlar Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesinden bildirildi. Adaylar, TC Kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesinden sınav sonucunu öğrenebilecek. Posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla sonuçlar adaylara ulaştırılmayacak. Yine kayıt yaptırmayan adayların yerine alınacak yedeklerin sonuçları da önümüzdeki günlerde Kurumun resmi sitesi üzerinden duyurulacak.

27. DÖNEMDE POLİS OLACAKLAR DİKKAT

27. dönem sonuçlarıyla birlikte polislik hedefine ulaşan adayların, ayrıca bilmeleri gereken bazı detaylar da var. Eğitim alacağınız merkezlere giderken yanınızda bazı malzemeleri götürmek yasak. Peki kazanan adaylar, eğitim merkezlerine giderken yanlarında hangi malzemeleri götürebilir, hangilerini götüremez? Eğitim merkezlerinde cep telefonu serbest mi? İşte 27. dönem POMEM kazananlarının bilmesi gereken detaylar;

POLİS ADAYLARININ EĞİTİM MERKEZLERİNE GÖTÜREBİLECEKLERİ MALZEMELER

Polis adaylarının, eğitim alacakları merkezlere giderken özellikle yanlarında yeteri kadar kış mevsimi şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri isteniyor. Takım elbise götürme zorunluluğu yok. Koyu renk bir pantolon, koyu renk gömlek, tişört, sweat ve mont yanınıza alabiliyorsunuz. Yine spor ayakkabı, eşofman ve pijama takımı, iç çamaşırı, çorap, el ve banyo havlusu, terlik, kişisel bakım malzemesi, dezenfektan ve maske de götürülebiliyor. 

POLİS EĞİTİM MERKEZLERİNE GÖTÜRÜLEMEYECEK MALZEMELER

Polis adaylarının dizüstü veya tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera, oyun aleti ve benzeri elektronik cihazları, yiyecek-içecek malzemeleri, reçetesiz ilaçlar ve tıbbi malzemeler ve kesici-delici alet götürmeleri ise kesinlikle yasak. Takı aksesuarı olarak ise sadece alyans serbest. Ayrıca siyasi ve ideolojik kitap ve dergiler de kabul edilmiyor.

CEP TELEFONU SERBEST Mİ?

Eğer akıllı telefon değilse, tuşlu vs. cep telfonunuzu yanınızda götürebilirsiniz. Akıllı telefonlar kabul edilmiyor. 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU MÜJDEYİ VERMİŞTİ

27. dönemde polis olma hayali kuran binlerce adayın yüreğine su serpen açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vermişti. Tokat temasları sırasında bir öğrencinin sorusu üzerine Bakan Soylu, Polis Akademisi Başkanlığının 27. dönem POMEM sözlü mülakat sonuçlarının 1-2 gün içerisinde açıklayacağını müjdelemişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@