Ayın İlk İlanları! KPSS A Grubu Kadrolu Memur Alımı için Yayımlanan Duyurular

3 devlet kurumu 4 Temmuz tarihinden sonra başvurularını alacağı ilanları ile kadrolu memur alımı yapacak. KPSS A Grubu kapsamında yapılacak olan memur alımları lisans düzeyinden olacak.

Ayın İlk İlanları! KPSS A Grubu Kadrolu Memur Alımı için Yayımlanan Duyurular

Kadrolu memur alımı için duyuru yayımlayan 3 kurumun tümünde başvuru süreci devam ediyor. Aşağıda yer alan tarihlerde başvurularını yapacak olan adaylar, şartların uygun olması ve sözlü sınavda başarılı olunması durumunda memur olarak atanacaklar.

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI 4 TEMMUZ SONRASI

KPSS A Grubu kapsamında kadrolu memur alım ilanı yayımlayan devlet kurumları "Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Diyarbakır ili Çüngüş Belediye Başkanlığı" oldu.

10 Kadrolu Memur Alımı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ayın ilk resmi çalışma gününde yayımladığıu duyurusunda 10 memur alımı yapacağını ilan etti. Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak memur alımları yazılı ve sözlü sınav esasına göre istihdam edilecek. Memur alımları için başvuru yapacak olan adayların "En az dört yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin Hukuk bölümü veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının hukuk bölümünden mezun olmak." şartına haiz olmaları gerek.

İlana 2022 veya 2021 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. Başvuru için taban puan 80 olarak açıklandı. 35 yaş şartıyla başvuru yapacak adayların ayrıca sınavın son başvuru tarihinden önceki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan YDS veya e-YDS'den ngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmaları gerek. Başvurular 18 - 27 Temmuz tarihinde alınacak.

5 Kadrolu Memur Alım İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesine de kadrolu memur alımı yapılacak. Alımlar tek bir kadrodan Müfettiş Yardımcısı pozisyonundan olacka. İlana başvuru yapmak isteyecek adayların "Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birisini bitirmiş olmak." şartına uygun olmaları gerek.

Başvurular bir önceki ilanda da olduğu gibi 2020 ve 2021 KPSS puanıyla yapılabilecek. Başvuru işlemleri 75 KPSS puan şartıyla tamamlanacak. Şartlara uygun olan adaylar başvurularını 18.07.2022 tarihinden 27.07.2022 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapacaklar.

2 Daimiri Memur Alım Duyurusu

Çüngüş Belediye Başkanlığı bir duyuru ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunda personel ihtiyacı olduğunu bildirdi. Kadrolu memur statüsünde bu pozisyona memur alımı yapacağını ilan eden kurum ilana kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceklerini ilan etti. Duyuruda VHKİ memuru olmak için "Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme, sosyoloji bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak." şartının sağlanması gerektiği açıklandı. İlan için ayrıca bilgisayar sertifikası ve B sınıfı ehliyet sahibi olmak şartı da var.

İlan için adayların en az 65 KPSS puanı almış olmaları gerek. Tüm öğrenim KPSS şartını sağlayanlar başvurularını e 27.07.2022 tarihinden 29.07.2022 cuma günü saat 17.00'ye kadar kuruma yapacaklar. Başvurular belediyenin web sitesinden online olarak yapılacak. Adaylar ayrıca belediyeye posta yolu veya şahsen başvuru yapma hakkına da sahipler.