Ayçiçek yağına zam mı yapılacak? BİM şubelerinde ayçiçek yağı bulunamıyor!

BİM'in çoğu şubesinde ayçiçek yağının bulanamaması sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Daha önce şekerde de aynı durum yaşanmış, ardından ise zam yapılmıştı.

Gündem 25.11.2021 - 19:14 25.11.2021 - 19:15 Mustafa Çokyaşar

Dev market zinciri BİM çoğu üründe tedarik sorunu yaşıyor. Dövizlerin bir anda artması ile ihtiyaçları zam gelmeden gidermek isteyen vatandaşlar büyük bir şok ile karşılaştı. Çoğu markette ayçiçek yağı, un, şeker ve Türk kahvesinde kotalı satış uygulanıyor. Bu uygulamaya geçmeyen marketlerde ise ürün bulmak çok güç.

Son olarak BİM'in çoğu şubesinde ayçiçek yağı bulunmuyor. Soyal medyada büyük tepkiye neden olan bu durum, yeni bir zam mı geliyor sorularına akla getirdi.

Benzer bir durum yine BİM'de şeker satışında yaşanmıştı. Vatandaşlar BİM'de günlerce şeker bulamamış, büyük tepki göstermişti. Çok kısa bir süre sonra ise şekere zam yapılmıştı.

Sosyal medyadan paylaşım yapan bir kullanıcı, BİM zincir markette şeker ve sıvı yağın olmadığını iddia etti ve fotoğraf paylaştı. İnternete düşen görüntülerde BİM markette 84,90 TL'den satılan Sole marke ayçiçek yağının bulunduğu raf tamamen boş.

Screenshot_20211125-185518_Edge

 Sole marka 5 lt ayçiçek yağı BİM zincir markette Ocak ayında 60 TL'den satılıyordu. Eylül ayında 74,90 TL'den satılmaya başlanan ayçiçek yağı önce 82 TL'ye ardından ise 84,90 TL'ye çıktı. Eğer zam gelirse yeni fiyatın en az 200 TL olması bekleyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@