Ayçiçek Yağına Zam Gelmişti! Şok Marketlerde Evin Markalı Ayçiçek Yağlarında Dev İndirim Birden! “Kapış Kapış Satacak"

Olumsuz ekonomik gelişmeler sonucunda en çok zamlanan gıdalardan biri de ayçiçek yağı olmuştur. Yeni dönemde ise mevcut zamların üzerine, Rusya-Ukrayna savaşından dolayı yaşanan tedarik krizinin de girmesiyle birlikte, fiyatların rekor seviyeye çıkması da kaçınılmaz hale gelmiştir. Ayçiçek Yağına Zam Gelmişti! Şok Marketlerde Evin Markalı Ayçiçek Yağlarında Dev İndirim Birden! “Kapış Kapış Satacak"

Ayçiçek Yağına Zam Gelmişti! Şok Marketlerde Evin Markalı Ayçiçek Yağlarında Dev İndirim Birden! “Kapış Kapış Satacak"

Olumsuz ekonomik gelişmeler sonucunda en çok zamlanan gıdalardan biri de ayçiçek yağı olmuştur. Yeni dönemde ise mevcut zamların üzerine, Rusya-Ukrayna savaşından dolayı yaşanan tedarik krizinin de girmesiyle birlikte, fiyatların rekor seviyeye çıkması da kaçınılmaz hale gelmiştir. Şok marketlerde Evin markalı Ayçiçek yağlarından yapılan dev indirim ise vatandaşlara ilaç gibi gelecek. İşte detaylar...

Çeşitli olumsuz faktörlerden sonra ayçiçek yağının fiyatı 300 liranın üzerine çıkmış ve yeni zam gelmeden yağ satın almak isteyen vatandaşlar arasında izdiham yaşanmıştı. Ekonomik koşulların her geçen gün kötüleşmesiyle birlikte insanlar temel gıda alışverişlerini yapmakta oldukça zorlanmaya başlamışlardır. Yemeklerin olmazsa olmaz malzemelerinden olan ayçiçek yağını ucuza almak isteyen vatandaşlar ise zincir marketleri gezerek indirimleri kovalamaya başladı. Şok market Evin marka yağın fiyatları ise vatandaşlar için en avantajlı seçenek oldu.

Dev İndirim Başlıyor

Son zamanlarda gündemin en çok tartışılan konularından biri de ayçiçek yağlarının fiyatları oldu. Öyle ki hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan birçok gelişme, yağ fiyatlarının rekor seviyeye ulaşmasına sebebiyet verdi. Özellikle de son zamanlar vatandaşlarının alım gücünün çok düşmesi nedeniyle bazı zincir marketler nihayet indirime gitti. Peki milyonlarca vatandalar tarafından merak edilen ayçiçek yağının fiyatları ne kadar oldu? Ayçiçek yağının fiyatı düştü mü? Ayçiçek yağının indirimli fiyatları ne kadar oldu? Merak edenler için işte en önemli ve kritik detaylar...

Ayçiçek Yağına Zam Gelmişti! Şok Marketlerde Evin Markalı Ayçiçek Yağlarında Dev İndirim Birden! 'Kapış Kapış Satacak'

Şok marketler tarafından yayınlanan aktüel katalogda en çok dikkat çeken detay ayçiçek yağlarının fiyatı oldu. Ayçiçek yağının ton fiyatının artmasıyla birlikte alımlar bir nebze de olsa durdu. Herkes ihtiyacı kadar ürün almaya başladı. Bu da iç piyasada büyük bir tıkanıklık oluşmasına sebebiyet vermekle birlikte en yüksek fiyatlar nedeniyle satıcı firmaların da raflara ulaşması mümkün olmadı. Ülkemiz raf fiyatları geriden geldiği için yüksek fiyatlar da yansıtılmamakla birlikte indirimli ürünler dikkat çeker oldu. Buna göre Evin Ayçiçek yağının litresi 31,90 TL olurken 2 litrelik yağ 55,90 ve 5 litrelik ayçiçek yağı da 145 Türk Lirası oldu.