AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? AUZEF Ne Zaman Açıklanacak?

AUZEF sınav sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. 19 Aralık'ta yapılan son sınav sonrasında sonuçların açıklanması bekleniyor…

AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? AUZEF Ne Zaman Açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi tarafından uygulanan Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), üniversitenin örgün öğrencilerinin yararlanabildiği tüm imkanlardan diğer öğrencilerin de yararlanmasını sağlamaktadır. 18 – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan sınavların ardından sonuçların açıklanması ise merakla bekleniyor.

AUZEF bitirme sınavı sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala birçok öğrenci gelecek dönem sınav takvimini de merak etmeye başladı. 15 gün içinde sonuçların sisteme girilmesi bekleniyor. Kolayca internet üzerinden sisteme erişim sağlayabilecek öğrenciler sınav sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

AUZEF Telafi Sınavları Ne Zaman?

Bir yandan AUZEF bitirme sınav sonuçlarının açıklanması beklenirken diğer yandan birçok öğrenci AUZEF takvimine göre bitirme sınavları sonrasında telafi sınavlarının ne zaman yapılacağı merak etmeye başladı. Telafi sınavları için İstanbul Üniversitesi AUZEF 2022 sınav takvimine göre, 22 – 23 Ocak 2022 tarihlerinde öğrencilerin telafi sınavına girebilecekler.

Bitirme sınavı ise bu yıl 18 – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılmasının ardından sonuçların açıklanması için sabırsızlanan birçok öğrenci sınav takvimini incelemeye başladı. 4 oturumda gerçekleştirilen sınav sonrasında 15 gün içinde sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

AUZEF Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Koronavirüs etkisiyle bir süre önce online sınav ile gerçekleştirilen AUZEF sınavları, salgın sonrasında yeniden yüz yüze yapılmaya başladı. 18 – 19 Aralık 2021’de yüz yüze gerçekleştirilen son sınavın ardından öğrenciler büyük bir heyecan ile sonuçların açıklanmasını bekliyor. ‘’auzefsinav.istanbu.edu.tr’’ adresi üzerinden öğrencilerin AKSİS kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girerek tüm öğrenci bilgilerini ve girdikleri sınavların detaylarını görüntülemesi mümkündür.

AUZEF Nedir?

İstanbul Üniversitesi bünyesinde Kurulan Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), birçok farklı bölüm üzerinden eğitim – öğretim faaliyetleri yürütmektedir. 2009 yılından itibaren uzaktan eğitim ve 2011 yılından itibaren ise açıköğretim kapsamında öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Türkiye’deki tek hem uzaktan hem de açıktan öğretim hizmeti veren fakülte olmayı da başarmıştır. Toplamda fakülte bünyesinde 24 lisans, 22 ön lisans ve 7 lisans tamamlama programı yer almaktadır.