Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav görevli ücretine zam geldi!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin (AÖF) ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakütlesi de sınav görev ücretlerine zam yaptı.

Kamu Haberleri 15.11.2021 - 15:42 15.11.2021 - 15:51 Ali Parim

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav görev ücretlerine zam geldiği bildirilmişti. Böylece daha önce 100 TL olan salon başkanı ücreti 120, daha ön e 90 TL olan gözetmen ücreti ise 100 TL'e yükseltilmişti.

Anadolu Üniversitesi AÖF'ün ardından Atatürk Üniversitesi AÖF sınav görev ücretlerine de zam geldi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ara sınavından geçerli olmak üzere görevli ücretlerine ortalama %25-30 oranında artış yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız" ifadelerine yer verildi.

SALON BAŞKANI VE GÖZETMEN NE İŞ YAPAR?

Salon Başkanı; görev yaptığı salonda, sınavın bu Yönergeye uygun olarak yürütülmesini sağlamakla ilgili yetki ve sorumluluğa sahiptir. Gözetmen ise “Salon Başkanı”nın yetki ve sorumluluğunda olmak üzere, görevlendirildiği salonda, sınavın kurallara uygun olarak yürütülmesini gözetir ve Salon Başkanına her konuda yardım eder.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@