Öğretmen Atamaları- Şubat Öğretmen Ataması- 2016 Şubat Ataması

Öğretmen Atamaları- Şubat Öğretmen Ataması- 2016 Şubat Ataması

Memurlar 07.10.2015, 14:56
Öğretmen Atamaları- Şubat Öğretmen Ataması- 2016 Şubat Ataması

Öğretmen Atamaları- Şubat Öğretmen Ataması- 2016 Şubat Ataması . 2016 Şubat ayında öğretmen atamaları olacak mı? Şubat Öğretmen atamaları için yetkililer ne diyor? Bakan Avcı Öğretmen atamaları ile ilgili "Şubat ayında inşaallah öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz" dedi. Öğretmen atamaları ile ilgili siyasi partiler ne diyor?  Eğitimci Yazar Kadir Göral'ın Şubat Öğretmen Atamaları ile İlgili Yazısı  Sorunların bitmediği güzel ülkemizde maalesef eğitim-öğretim başlığı altındaki öğretmen atamaları konusu içinden çıkılmaz bir hal almaya devam etmektedir. Çoğu okulumuzda öğretmen eksiği var, dışarıda da işsiz binlerce öğretmen. İşte böyle bir tezat var ne yazık ki. Durum böyle olunca bir eğitimci olarak kalemi elimize alıp bir kaç satır yazmakta bizim için şart oldu. 

Son günlerde atama bekleyen öğretmenlerin sesinin daha gür çıkmaya başladığını duyuyoruz. Haber kanallarında, sosyal medyada onlara daha sık rastlar olduk. Tabi bu durum da ne yazık ki seçimle endeksli. Seçim olmasa bu da olmayacak! 

Aslında bu durumu bir neslin, canına yetmiş bir neslin, sabrının sonuna gelmiş bir neslin çığlığı olarak da görmek mümkündür. Onlar kim mi? Onlar kimimizin kardeşi, kimimizin kuzeni, kimimizin arkadaşı, kimimizin evladı… Yıllarca emek harcamış, maddi-manevi hiçbir sorumluluktan kaçmadan okuyan öğretmenlerimiz. Bu kervanı böyle sürdürüp uzatmak mümkün.

 

Maalesef diye başlayan cümleler kurmak alışkanlık olmuşken ekleyelim o zaman; maalesef kimimizin yarınlardaki kardeşi, kuzeni, arkadaşı ve evladı. Evet, belki şuan için onlar arasında tanıdığımız olmasa bile üzülerek söylüyorum yarın olacak!

Yarın kendi evladımız atan(a)mayan öğretmen olarak çıkacak karşımıza. Neden mi? Çünkü hali hazırdaki eğitim sisteminde bu kaçınılmaz bir son. Her yıl sınava giren aday sayısının ikiye katlandığı mevcut durumda ülkemizde Şubat ataması yapılıp yapılmayacağı bile belli değil.

  1 Kasım’da genel seçimlerin olması hasebiyle az da olsa umut var. Umarız siyasilerimiz binlerce öğretmenimizin bu acı feryadına kulak verir. Oy için olsa bile kulak verilmeli!

 

350 bin öğretmen boşta beklerken, atama yapmak yerine ücretli öğretmenlik gibi bir uygulamaya başvurulursa ne yazık ki 85 ve belki daha ustu puan alan öğretmen arkadaşlarımızın atan(a)maması kaçınılmaz bir son olur tabi ki. Atama bekleyen öğretmenler Şubat’ta 40 bin alım olmasını istiyor. Bu kadro verilirse hem ateşe bir nebze su serpilmiş olunacak hem de binlerce öğretmen adayı insanla beraber ayni zamanda bu adayların aileleri ve çevresindeki sevenleri memnun edilecektir. 

YAZAR KADİR GÖRAL

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@