Öğretmen adayları lütfen dikkat!

Kabul edilmesi planlanan yeni düzenlemeye göre KPSS'den yeterli puanı alıp atanan öğretmen yine de öğretmen olarak kabul edilmeyecek. 1 yıl stajyer öğretmen statüsüyle görev yapt

Memurlar 16.05.2015, 22:50
Öğretmen adayları lütfen dikkat!

Kabul edilmesi planlanan yeni düzenlemeye göre KPSS'den yeterli puanı alıp atanan öğretmen yine de öğretmen olarak kabul edilmeyecek. 1 yıl stajyer öğretmen statüsüyle görev yaptıktan sonra bir yazılı ve bir de sözlü sınava girecek.

Eğer bunlarda başarılı olamazsa başka bir okulda 1 yıl daha stajyer öğretmenlik yaptıktan sonra yine aynı sınavlara girecek.

Mülakat içeren bu sınavlarda öğretmenin bilgisi, iletişim becerileri ve topluluk önünde konuşabilme yeteneği ölçülmeye çalışılacak.

Ancak bir defada bunun ölçülebilmesinin imkansız olduğu, öğretmenin hala stajyer olma psikolojisinin ve heyecanının performansını düşüreceği de net bir gerçektir. Ayrıca öğretmenin performans değerlendirmesinin yansız yapılamayacağı da bir Türkiye gerçeğidir. 

Öğretmen adayı bu ikinci sınavlarda da başarısız olursa memuriyeti elinden alınacak ve bir daha şansını deneyemeyecek.

Aşağıdaki imza toplama kampanyamıza destek olursanız yeterli sayıya ulaştığımızda düzenlemenin iptali için başvuruda bulunacağız. Change.org 'ta toplanan imzalarla yapılan itirazlarin sonuç verdiği daha önce görülmüştür. Bu yüzden kampanyayı paylaşarak bize destek olursanız seviniriz.

Atılmak değil atanmak isteyen öğretmen adayları.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@