Maliye Bakanı'ndan Öğretmen Atamaları Açıklaması

Maliye Bakanı'ndan Öğretmen Atamaları Açıklaması `Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını ifade eden Ağbal, Doğu ve Güneydoğu`da son dönemde terör örgütü tarafından halkı mağdur edecek şekilde ortaya konulan eylemler sonucunda okula gidemeyen öğrencilerimizin maruz kaldıkları bir takım sıkıntılar var` dedi

Memurlar 25.12.2015, 10:11
Maliye Bakanı'ndan Öğretmen Atamaları Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülkenin kalkınmasına daha fazla ivme sağlayacak yüksek katma değerli alanlara odaklanacaklarını söyledi.

 

- Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması

Ağbal, tasarının tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlarken de vergi politikalarında sosyal adaleti sağlayıcı düzenlemeleri iktidarları döneminde yaptıklarını, çiftçilerin kullandığı yem ve gübrede yüzde 18 ve 8 olan vergi oranlarının kaldırılacağını vaat ettiklerini, buna ilişkin düzenlemeyi önümüzdeki dönemde Meclis`e getireceklerini söyledi.

Ağbal, vergisini ödemeyenlere yönelik caydırıcı tedbirler alırken, düzenli ödeyenlere yönelik idari uygulamalarda bir takım kolaylıklar sağladıklarını kaydetti.

Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını ifade eden Ağbal, "Doğu ve Güneydoğu`da son dönemde terör örgütü tarafından halkı mağdur edecek şekilde ortaya konulan eylemler sonucunda okula gidemeyen öğrencilerimizin maruz kaldıkları bir takım sıkıntılar var. Oradaki tüm öğrencilerimizin her türlü sorunu Hükümetimiz tarafından karalılıkla çözüme kavuşturulacak, aksamanın telafisi mutlaka yapılacak" dedi.

Öte yandan TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, verilen arada, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken`in isteği üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü, Davutoğlu`nun HDP`ye ayrımcı bir tutum sergilenmediğini, telefonlara çıkmama konusunu ise Adalet Bakanı ile görüşeceğini ve en kısa zamanda geri dönüş yapacağını söylediğini aktardı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@