Hsyk Atama Kararları Resmi Gazete'de

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) Ait Atama Kararı ve HSYK tarafından yükseltmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve cumhuriyet savcıları ile idari yargı hakimlerin kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Memurlar 01.08.2015, 12:25
Hsyk Atama Kararları Resmi Gazete'de

ANKARA (ANKA) – Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) Ait Atama Kararı ve HSYK tarafından yükseltmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve cumhuriyet savcıları ile idari yargı hakimlerle ilgili kararname Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Adli yargı hakim ve cumhuriyet savcılarının atanmalarına ilişkin 1. Daire Kararnamesi hakkındaki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Atamalar, 2802 Sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu gereğince yapıldı.

Öte yandan, Nisan 2015 dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, HSYK tarafından yükseltmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerin kararnamesi de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@