Haziran'da 40 bin memur ataması yapılacak mı? İşte Son Durum...

Memur alımlarının bu yıl sayıca yüksek olup olmayacağı KPSS'ye giren 3,5 milyon aday için ortak soru olarak öne çıkıyor? Seçimler nedeniyle geçmiş yıllara nazaran adayların biraz d

Memurlar 30.04.2015, 12:45
Haziran'da 40 bin memur ataması yapılacak mı? İşte Son Durum...

Memur alımlarının bu yıl sayıca yüksek olup olmayacağı KPSS'ye giren 3,5 milyon aday için ortak soru olarak öne çıkıyor? Seçimler nedeniyle geçmiş yıllara nazaran adayların biraz daha umutlandığı, daha yüksek atama beklediği bir dönemden geçiyoruz. Uzun zamandır dillendirilen 40 bin atama söylemi devlet katında henüz yanıtını bulmuş değil.

Hayaller çok fazla olduğu için adaylarda bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için her yolu deniyor ve haklı taleplerini yöneticilere ulaştırmaya çalışıyor. Kurumların memur ihtiyaçlarını belirleyerek Devlet Personel Başkanlığına bildirme süreci devam ediyor. Haziran'da memur kontenjanlarının sayısını netleştirecek bu süreç 15 Mayıs'a kadar devam edecek. Hemen sonrasında 1 Haziran tarihinde belirlenen kontenjanlar ÖSYM'ye bildirilecek ve alınacak memur sayısı belli olacak.

40 bin memur alınır mı? Belirsizliğin sürdüğü bir ortamda 20 Nisan 2015 Pazartesi günü CNN Türk canlı yayınına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı atamalarda öğretmenler ve sağlıkçılara öncelik verilecek açıklaması KPSS-2015/1 atamasında 40 bin memur alımı yapılmayacağını gösteriyor. İlgili habere ulaşmak için tıklayınız Bizlerde tüm adaylar adına kpsscafe olarak haklı bir şekilde şu soruları başta Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olmak üzere tüm yetkililere sormak istiyoruz:

- Atamalarda öncelik neden hep öğretmen adayları ve sağlıkçılara veriliyor?

- Diğer bölümlerden mezun adayların suçu öğretmenlik yada sağlıkla ilgili bir bölüm bitirmemek midir? - Elbette ki öğretmenlerde sağlıkçılarda atamalarda unutulsun demiyoruz; ancak Türkiye'de her şey bu iki alana mı endeskli olarak planlanıyor?

- O kadar adayın umudunu bağladığı KPSS giderek sıradan bir sınav haline mi getirilmek isteniyor? Son olarak şu konuya da herkesin dikkatini çekmek istiyoruz. Hatırlanacağı gibi 2015 yılının ilk KPSS merkezi ataması Ocak ayında açıklanan takvimle önce Nisan olarak açıklanmıştı. Daha sonra yapılan açıklamayla atama tarihi Haziran ayına yani seçimler sonrasına alınmıştı.

Seçim öncesinden seçim sonrasına alınan memur ataması 40 bin alım yapılmayacağı için gelebilecek tepkilere karşı alınacak bir önlem ihtimalinide akıllara getiriyor. 

Kaynak: “www.kpsscafe.com.tr” 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@