Aşı yaptırmayanlar için çember daralıyor! Bir düzenleme de Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan geldi!

MEB'in aşı yaptırmayan öğretmenler için PCR testi zorunluluğunun ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı da benzer bir karar aldı. 4 Ekim itibariyle aşı kartı olmayan personel test yaptırmak zorunda.

Gündem 01.10.2021 - 09:30 01.10.2021 - 09:30 Mustafa Çokyaşar

Kültür ve Turizm Bakanlığından personeline aşı kartı veya PCR testi zorunluluğu getirdi.  Bakanlık, 4 Ekim Pazartesi gününden itibaren aşı veya aşı kartı olmayan personelin PCR testinin güvenlik görevlilerine ibraz edilmesini istedi.

Bakanlık tarafından merkez ve taşra teşkilatındaki tüm personele gönderilen yazıda COVİD-19 ile mücadele kapsamında aşısını tamamlamamış ya da aşı olmamış personelin işyerinde oluşturabilecekleri riskleri göz önünde bulundurularak, personelden 04 Ekim 2021 tarihi itibariyle hizmet binalarına girişlerde aşı kartını, aşı kartı olmayanlar ise son 48 saat içinde alınmış PCR testini personel kimlikleri ile birlikte güvenlik görevlilerine beyan etmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı da test yaptırmayan öğretmeni derse alma karara almıştı

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde artan vakalar nedeniyle PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derslere alınmaması için tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat gönderilmiş. PCR testi yalnızca aşı kartı olmayan öğretmenlerden isteniyor. Bakanlıkların art arda gelen bu kararları aşı yaptırmayan vatandaşlar için çemberin daraldığı yorumlarına neden oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@