Aşı karşıtları parti kuruyor! Partinin ismi ne olacak? Parti programı açıklandı!

Aşı, maske ve zorunlu PCR testine karşı çıkan grup, parti kurarak sesini duyurmak için harekete geçti. Aşı karşıtlarının partisinin ismi ve parti programı da netleşti.

Gündem 05.11.2021 - 09:59 05.11.2021 - 10:00 Ali Parim

Koronavirüse karşı aşılanmaya tepki gösterenler, 'aşı karşıtı' mitinglerinin ardından şimdi de siyasi parti kurarak seslerini duyurmak için harekete geçti. Partinin ismi ve nasıl bir politika izleyeceği konusu da netleşti. Kırıkkale’de noterlik yapan Avukat Hacı Ali Özhan, partinin kuruluş dilekçesini önümüzdeki hafta İçişleri Bakanlığı'na vereceğini bildirdi. 

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; partinin ismi Dayatmasız Yaşam Partisi (DYP) olacak ve bu Parti ile aşıya, maskeye ve zorunlu PCR testine karşı siyaset sahnesinde mücadele başlatılacak. Dayatmasız Yaşam Partisi'nin siyasi hesapla herhangi bir çalışması olmayacak. Hatta sadece pandemi mücadelesi konusunda politika üretecek parti, görevini tamamlayınca kendisini feshedecek. 

PARTİ PROGRAMINDE NELER YAZACAK?

Haci Ali Özhan'ın açıklamasına göre; partinin programında insanların vücut bütünlüğüne yapılan zorlayıcı müdahale ve dayatmalara karşı olduklarına vurgu yapılacak. Yine "aşı adı verilen kimyasal sıvılar ile çipli takip sistemi kurularak robotlaştırılmış köle insanlar oluşturmayı amaçlayan planlara, yurtdışına çıkışta ve girişte getirilen aşı veya PCR test zorunluluğuna, aske dayatılmasına" itiraz ettikleri aktarılacak. Parti programında, "Vücut benim, kararıma saygı duy, vücut bütünlüğüne dokunma diyor, yaşam hakkımıza müdahale edilmesini kabul etmiyor ve dayatmasız yaşam istiyoruz'' ifadelerinin yer alacak.

MALTEPE VE MECİDİYEKÖY'DE GÖSTERİ DÜZENLEMİŞLERDİ

Hatırlanacağı üzere aşı karşıtları 11 Eylül 2021 tarihinde de İstanbul Maltepe'de "Büyük Uyanış" adını verdikleri bir miting düzenlemişlerdi.  Mitingde gazeteci Abdurrahman Dilipak, Hamza Yardımcıoğlu, Sema Maraşlı, Cemil Can, şarkıcı Bora Gencer, Zafer Ege, Erkan Trükten ve Dr. Bilgehan Bilge konuşmacı olarak yer aldı. Katılımın az olduğu miting, sorunsuz dağılmıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde de COVİD 19 aşısı karşıtlar Mecidiyeköy'deki Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Ofisi'nin önünde protesto gösterisi yapılmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@