Asgari ücrette yarın kritik gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşülecek

Yarın işçi, işveren ve özel sektör temsilcileri, milyonlarca vatandaşın beklediği asgari ücret zamlarına ilişkin taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletecek. Erdoğan'ın görüşme sonrası yapacağı açıklamalar asgari ücrete yapılacak zam miktarını aydınlatabilir.

Gündem 15.11.2021 - 22:12 15.11.2021 - 22:12 Mustafa Çokyaşar

AK Parti'nin yarın gerçekleştirilecek Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) işçi, işveren ve özel sektör temsilcileri, asgari ücret zamlarına ilişkin taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hem partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunu hem de Merkez Kurulunu ayrı ayrı toplayacak, iki önemli toplantıya başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin A Takımı'yla 20 gündür bir araya gelmiyordu.

Asgari ücret belirleme komisyonu önümüzdeki ay çalışmalara başlayacak. Yeni asgari ücret belirlenecek. Bu sene yüzde 20'lerde dolaşan enflasyon rakamları göz önüne alınarak asgari ücrette yüksek bir artışın yapılması tahmin ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nı yaptığı açıklamada konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söylemişti. O çalışmaya dair detaylı verilerin AK Parti MKYK'sı ve MYK'sında ele alınması, masaya yatırılması bekleniyor. 

İşçi, işveren ve özel sektör temsilcilerinin fikirleri de bu toplantıda alınacak. Toplumun farklı kesimlerinin asgari ücret beklentilerini de doğrudan Cumhurbaşkanı'na iletecekler. Toplantıdan sonra Cumhurbaşkanının yapacağı açıklamalara göre asgari ücrete yapılacak zammın yüksek olup olmayacağı öngörülebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@