Asgari ücretli ve çalışan herkesi ilgilendiriyor: TC kimlik kartı ile gidenlere her ay 450 TL ödeme hesaplara yatırılacak!

Asgari ücret ile çalışan her vatandaşı ilgilendiren bu haber pek çok vatandaş tarafından da ilgi çekti. T.C. kimlik numarası ile başvuru yapan vatandaşlara düzenli olarak 450 TL destek!

Asgari ücretli ve çalışan herkesi ilgilendiriyor: TC kimlik kartı ile gidenlere her ay 450 TL ödeme hesaplara yatırılacak!

Asgari ücret ile çalışan ve desteğe olan vatandaşlar için düzenlenen Aile Destek Paketi ile birlikte vatandaşlara düzenli olarak 450 TL verileceği açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte destek almak isteyen pek çok vatandaş nereye başvuru yapılacağını ve bu desteği almak için gerekli olan şartları merak etti. Peki uzun süredir konuşulan Aile Destek Paketinden kimden faydalanabilir?

AİLE DESTEK PAKETİ NEDİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından milyonlarca hanenin maddi açıdan destek alabilmesi için geliştirilen Aile destek programı, 27 Haziran 2022 tarihinde duyuruldu. Vatandaşlara aylık olarak 450, 550 ve 600 lira olmak üzere destek verileceği açıklandı. Toplamda 12 ay sürecek olan bu programda dezavantajlı grupların maddi açıdan destek görebilmesi amaçlandı.

AİLE DESTEK PAKETİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran'da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz" açıklaması ile birlikte verilecek olan bu yardım duyurularak desteği alacak olan kişiler de net bir şekilde açıklandı.

Dar gelirli, alım gücü düşük ve sosyoekonomik açıdan dezavantajlı grupta sayılan vatandaşların oldukça kolay bir şekilde başvuru yapabileceği bu destek ile birlikte aylık net destek devlet tarafından sağlanmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır?

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU

Aile destek paketine yalnızca bir T.C. kimlik numarası ile başvuru yapmak mümkündür. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile gireceğiniz e-devlet üzerinden "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" işlemlerinde bu destek de bulunmaktadır.