Asgari ücret net bu kadar olacak! Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi ve Bakan Bilgin'den bomba açıklamalar!

Aralık ayı gelmeden hükümetin aklındaki asgari ücret zam oranı belli olmaya başladı. İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına dair net rakam verirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de asgari ücrete ilişkin yaptıkları son çalışmayı ilk kez açıkladı.

Finans 05.11.2021 - 14:23 05.11.2021 - 14:25 Ali Parim

Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca çalışan, hükümetin 2022 yılı için asgari ücrete yapacağı zam oranına odaklandı. AK Parti'nin aklındaki asgari ücret tutarına ilişkin de şimdiden bilgiler kamuoyuna yansımaya başladı. Son olarak iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, hükümetin asgari ücrete ne kadar zam yapacağıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de asgari ücret meselesini gündemden çıkaracak bir çalışma yaptıklarını ilk kez açıkladı. 

"ASGARİ ÜCRETİN 3.500 YA DA 3.600 LİRA OLMASI ÜZERİNDE DURULUYOR"

Abdülkadir Selvi, yazısında asgari ücretin şu anda net 2 bin 825 TL olduğunu hatırlatarak, 2022 yılı için bu tutarın net 3.500 ya da 3.600 lira olması üzerinde durulduğunu aktardı. "Önümüzdeki yıl için asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor." diyen  Selvi ayrıca, "Sadece asgari ücretin artırılması değil, hane halkının gelir seviyesini yükseltmek için bir dizi hazırlık yürütülüyor." ifadelerini kullandı.

BAKAN BİLGİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Hürriyet yazarı Selvi'nin yazısının yanı sıra Çalışma ve Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de asgari ücret zammına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sunum yapan Bilgin, burada asgari ücret zam oranını değerlendirdi. 

Şu günlerde asgari ücret ile ilgili yaklaşık 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren, yöneticiler, esnaf ve başka mesleklerden insanları kapsayan bir araştırma yaptıklarını belirten Bakan Bilgin, böylece toplumun beklentisini ölçeceklerini kaydetti. Bilgin ayrıca, "Hesaplarımızı yaparak işçilerimizi koruyacak asgari ücret meselesini gündemden çıkaracak bazı rahatlamalar sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim" ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@