Asgari ücret ara zam ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Türkiye'de milyonlarca çalışanın merakla beklediği konular arasında yer alan asgari ücret ara zammına ilişkin detaylar merak ediliyor. Ara zam ile ilgili gündemde birçok konu yer alırken dün toplanan Komisyon'un net kararı ne zaman açıklanacak? Asgari ücret ara zam ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Asgari ücret ara zam ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Asgari ücret ara zam ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Türkiye'de milyonlarca çalışanın merakla beklediği konular arasında yer alan asgari ücret ara zammına ilişkin detaylar merak ediliyor. Ara zam ile ilgili gündemde birçok konu yer alırken dün toplanan Komisyon konuları görüşmek üzere toplantıda. İki tarafta uzlaşmaya çalışırken yapılacak toplantılar sonrasında ise herkesin memnun kalacağı bir rakamda anlaşılması bekleniyor.

Türkiye'de özellikle 2022 yılı itibari ile asgari ücret 4 bin 250 TL'ye ulaşırken bu süre zarfı içerisinde ise vatandaşın yeni maaşı 3 ayda erimişti. Her şeye gelen zamlar sonrasında vatandaşlar tepkilerini göstermeye başlarken özellikle son 2 ay içerisinde ise asgari ücretli vatandaşlar çalışamayacak duruma geldi. Şimdilerde ise asgari ücrete ara zam yapılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi olarak açıklanırken ne kadar olacağı merak ediliyor. Peki asgari ücret ara zammı ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar..

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Asgari ücret ara zam ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat 15.30'da ek zam görüşmesi için toplanacağını açıklamıştı. Türkiye'de ilk Asgari ücret komisyonunun toplantısı 29 Haziran 2022’de yapıldı. Yapılan toplantıda masada işçi, işveren ve devlet tarafı yer alırken tarafların hepsi fikirlerini beyan etti. Mevcut konjonktürde ise yapılacak zam oranları karşılıklı olarak tartışılacak iken yapılan bu toplantılar sonrasında ise ortak bir fikir ile birlikte zammın netleşmesi bekleniyor.

Kararın bugün verileceğini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Çalışanlarımızın enflasyon karşısında korunması bizim görevimiz, bunu yapmak zorundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Asgari ücret artışı yapılırken bakanlığımız, özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek bir yöntem de geliştirecektir. Detaylarını açıklayacağımız bu çalışmanın emeklilerimize ve çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. NATO görüşmelerinden döner dönmez açıklayacağım’ açıklamasını yapmıştı.