Artık yeter! Diyarbakır'da balkonda çıplak halde...

Türkiye'de son dönemlerde yaşanan cinsel taciz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer haber, Diyarbakır'dan geldi. Detaylar haberin devamında...

Artık yeter! Diyarbakır'da balkonda çıplak halde...

Son aylarda sık sık yaşanan sokakta çıplak gezme, ilişkiye girme gibi olaylara bir yenisi daha eklendi. Bebek sahilinde yabancı uyruklu bir grup insanın kamuya açık alanda cinsel ilişkiye girmesi ile başlayan olaylar daha sonra Ankara, Kahramanmaraş, İstanbul gibi illerde bazı kişilerin sokakta çıplak gezme, kamuya açık alanda cinsel ilişkiye girmesi ile devam eden olaylar son bulmuyor.

Bugün bir yenisinin daha eklendiği taciz eylemleri ile ilgili haber Diyarbakır, Yenişehir'den geldi. Diyarbakır'da meydana gelen olayda bir şahıs evnin balkonunda çıplak bir şekilde mastürbasyon yaparak videoya çekti.

Diyarbakır'da 6 katlı bir apartmanın üçüncü katındaki dairesinin balkonunda çıplak bir şekilde mastürbasyon yapan ve bu anları kayıt altına alan vatandaşa çevredeki insanlar ve komşuları tepki gösterdi. Ancak çevredekilerin uyarılarına aldırış etmeyen S. Ç. yaptıklarına uzun bir süre devam etti. Olaya şahit olan mahalleli kadınlar S. Ç. isimli şahıs ile ilgili polislere ihbarda bulundu. S. Ç.'nin hakkında polis ekiplerine yapılan ihbarın ardından olay yerine ekipler sevk edildi.

Diyarbakır'da yaşanan bu olayın ardından polis ekipleri ile birlikte karakola götürüldü.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi'nde meydana gelen olaya çevredekiler tepki gösterse de S. Ç. isimli şahıs aldırış etmedi ve tacizini gerçekleştirmeye devam etti. Bunun üzerine olay yerine gelen ekipler şahsı gözaltına alfı. Ancak S. Ç.'nin gözaltında verdiği ifade daha çok dikkat çekti. S. Ç.'nin ifadesinde yer alan "Sevgilime atmak için video çekiyordum" ifadelerin ardından şahıs nöbetçi adliyeye sevk edildi. Sevk edildiği adliyede, nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkan S. Ç., 'cinsel saldırı' suçu nedeniyle tutuklandı ve cezaevine götürüldü.