AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 2021 AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

4 Aralık – 10 Aralık 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen AÖL sınavının sonuçları merak edilmeye başladı. İşte AÖL sınav sonuçları hakkında detaylar…

AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 2021 AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi 2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları 10 Aralık Cuma günü tamamlandı. MEB bünyesinde online olarak gerçekleştirilen sınavın ardından adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı.

Yapılan sınav kapsamında adayların vereceği her doğru yanıt için 5 puan değerlendirme yapılarak hesaplamalar yapılacak. Puan hesaplamalarına göre başarılı olan adaylar bir sonraki döneme geçebilecekler. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları AÖK Bilgi Sistemi üzerinden öğrenmeleri mümkündür.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihlere ilişkin henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Bu yıl online olarak 4 – 10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen sınav çevrim içi olarak yapıldı. Sınav sonuçlarının açıklanmasına ilişkin yapılan değerlendirmelerde ise geçen yıllarda olduğu gibi sınavdan birkaç hafta sonra sonuçların açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarının öğrenilmesi için sınava giren öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı AÖL öğrenci bilgi sistemine erişim sağlayarak, ilgili bilgilerini girmesi mümkün olacaktır. Ancak sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.

AÖL Sınav Sonuçları Nereden Öğrenilir?

AÖL sınav sonuçlarının öğrenilmesi için sınava giren öğrencilerin: ‘’aolweb.aol.meb.gov.tr’’ adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ile sorgulamalarını yapmaları mümkündür. Öğrenci giriş sayfasına erişim sağladıktan sonra sınava ilişkin bilgiler ve sınav puanı görüntülenebilecektir.

AÖL Online Sınav Giriş Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL online sınav için öğrencilerin okulların internet sitesinde yer alan giriş sayfasından, T.C. kimlik numarası/öğrenci numarası ve belirlenen şifreleri ile giriş yapmaları mümkündür. Sisteme erişim sağladıktan sonra online sınava katılmak için ‘’Online Sınav Giriş’’ butonu seçilerek işlem yapılabilir.

İnternet üzerinden kolayca sisteme erişim sağlayarak adayların çevrim içi sınav üzerinden açıktan lise sınavlarını tamamlaması mümkündür. 10 Aralık’ta sona eren AÖL sınavı sonrasında adaylar ise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Önümüzdeki günlerde sınav sonuçlarının sistem üzerinden açıklanması beklendiği ifade ediliyor.