Ankara'da ev sahipleri ve öğrenciler için yeni dönem: İşte Başkan Mansur Yavaş'ın son projesi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrenciler ile ev sahiplerini tek tıkla bir araya getiren bir portal oluşturduklarını duyurdu.

Gündem 13.10.2021 - 08:33 13.10.2021 - 08:35

Son dönemde Ankara'da barıma sorunu yaşayan öğrenciler ile ilgili attığı adımlarla gündeme gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni bir projeye daha imza attı. 

Başkan Yavaş, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak ev sahipleri ile öğrencileri buluşturacak bir ev arama portalı oluşturduklarını açıkladı.

Paylaşımında "Ankara'da öğrencilik bir başkadır." diyen Yavaş, ardından "Gençlerimizin üniversite hayatını tüm güzellikleriyle yaşaması için çalışıyoruz. http://ogrencievi.ankara.bel.tr üzerinden evini kiraya vermek isteyen vatandaşlarımız ile öğrencilerimizi doğrudan buluşturuyoruz. Başkent hepimizin yuvası." ifadelerini kullandı. 

mansur yavaş öğrencilere ev kiralama platformu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde kentteki yurt ve kiralık konut sıkıntısına dikkat çekerek, kendilerine toplam 8 bin 100 öğrencinin başvuru yaptığını ifade etmişti.

Öğrencilerin barınma sorununu çözmeyi bir sosyal sorumluluk projesi haline getirdiklerini belirten Yavaş, bunun için oteller ve iş insanlarıyla yaptıkları çalışmaları dile getirmiş ve "Bize başvurup açıkta kalan yok" demişti.