Ankara'da ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ekmeğe ve toplu ulaşıma arka arkaya zamlar!

Ankara'da artan maliyetler nedeniyle ekmeğe ve toplu ulaşıma arka arkaya zamlar geldi. Peki Ankara'da ekmek fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...

Finans 26.11.2021 - 09:58 26.11.2021 - 09:58 Ali Parim

Son günlerde özellikle un fiyatlarındaki artış nedeniyle fırıncılardan zam sinyalleri geliyordu ve İstanbul'un ardından Ankara'da da beklenen oldu. Ankara Fırıncılar Odası, bünyesindeki esnaflara 23 Kasım akşamı bir yazı göndererek Ankara Valiliğinde kurulan komisyonda oy çokluğuyla kabul edilerek yürürlüğe giren ekmek zammını duyurdu. 

Yazıda, 26 Kasım 2021 Cuma günü Ankara'da ekmek fiyatlarının 2,25 TL olarak yürürlüğe gireceği, artan maliyetler karşısında firmaların zarar etmemesi için karara riayet edilmesi gerektiği vurgulandı. Kararla birlikte Ankara'da 1,75 lira olan 200 gram ekmeğin satış fiyatı, yaklaşık yüzde 29 oranında yapılan zamla 2,25 TL'ye çıktı. 

ankara ekmek tarifesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek Fabrikası'nda ise ekmeğin fiyatı değişmedi. 250 gram ekmeğin 1,25 liradan satılmaya devam edeceği öğrenildi. 

ULAŞIMA DA ZAM GELDİ

Ankara'da ekmeğin yanı sıra ulaşıma da zam geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hem kur artışları hem de mazot, doğalgaz, elektrik, yedek parça, personel giderleri gibi maliyetlerdeki artışlar nedeniyle bu zammın kaçınılmaz olduğu belirtildi. 

ankara ulaşıma zam açıklaması

Gelişmelerden Haberdar Olun

@