Ankara'da Belediyeye Zabıta Memuru Alınacak!

Çankaya Belediye Başkanlığı, 10'u kadın, 70'si erkek olmak üzere toplam 80 zabıta memuru istihdam edecek.

İlan 13.09.2021 - 17:31 13.09.2021 - 17:58

Çankaya Belediyesi, zabıta alım ilanına çıktı. Farklı niteliklerde çıkılan ilanda, lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları başvuruda bulunabilecek.


BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Çankaya Belediyesi'nin zabıta memuru alım ilanında, 4 farklı kategori bulunuyor. Tüm kategorilerde en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olunması isteniyor. Lisans,  önlisans, ya da ortaöğretim mezunu  olan erkek adayların, kendi mezuniyet durumlarıyla ilgili şartları taşıması gerekiyor. Kadın adaylardan ise yalnızca lisans eğitimi görmüş olanların başvuruları kabul edilecek. Buna göre lisans ya da önlisans mezunu kadın ve erkek adaylardan 75 KPSS puanı, ortaöğretim mezunu erkek adaylardan ise en az 70 KPSS puanı almış olmaları isteniyor. 


657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre istihdam edilecek olan zabıta memurluğu kadrosuna başvurabilmek için, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, akıl hastalığı veya bedensel engeli olmamak şartları aranıyor.

çankaya-zabıta-alımı


ZABITA MEMURLUĞU BOY VE KİLO ŞARTLARI NELER?
Peki Çankaya Belediyesi'nde zabıta memuru olarak çalışabilmek için aranan boy ve kilo şartları neler? Tartılma ve ölçülme işlemlerinin aç karnına ve çıplak ayakla yapılacağı sınavda, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda işse en az 1.60 metre uzunluğunda olmak gerekiyor. Ayrıca, hem erkek hem de kadın adayların, boy uzunluklarının 1 metreden sonrası olan kısımlarından 10 kilo fazla ya da az kiloya sahip olmamaları şartı bulunuyor.


ZABITA ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?
Çankaya Belediyesi'nde zabıta olarak çalışmak isteyenlerin, belediyenin internet sitesi üzerinden ulaşacakları başvuru formunda, istenen belgeleri eklemeleri gerekiyor. Bu belgeler arasında, kimlik kartının aslı ve fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi bulunuyor. Adayların, bu belgeleri 17 Eylül tarihine kadar, Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binasına teslim etmeleri gerekiyor.

ZABITA MEMURLUĞU ALIM SINAVI NASIL YAPILACAK?

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, 27 Eylül günü Çankaya Belediyesi'nin internet sitesinden ilan edilecek. Sözlü ve Uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek olan sınavlar, 4 ve 15 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınavda, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Mahalli İdarelerle ilgili temel mevzuata ilişkin sorular yer alacak. Uygulamalı sınavda ise adayların sportif dayanıklılığı ölçülecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@