Ankara Üniversitesi 335 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! En Az Lise Mezunu Birçok Kadroda Alım Yapılacak!

Ankara Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 335 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları ve detayları…

Ankara Üniversitesi 335 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! En Az Lise Mezunu Birçok Kadroda Alım Yapılacak!

En az lise mezunu olmak üzere ilgili KPSS puanı dikkate alınarak istihdam edilecek çok sayıda personel birçok farklı kadroda görevlendirilecekler. Ankara Üniversitesi tarafından yayınlanan ilana göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanını 4/B maddesi kapsamında 335 kişinin alımı öngörülüyor.

Alım yapılacak kadrolar ve kontenjanlarının da açıklanmasının ardından söz konusu ilana başvuru yapacak adayların ilan metninde her bir kadro için özel olarak sayılan şartları taşımları istenmektedir. Bu şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. AÜ personel alımı ilanı kapsamında hemşireden destek personeline kadar birçok kadroda istihdam yapılacak.

AÜ Personel Alımı Hangi Kadrolarda?

Ankara Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmesi hedeflenen 335 personelin her biri farklı kadrolarda istihdam edilecek. 2021 yılının son personel alımını gerçekleştirecek AÜ tarafından alım yapılacak kadrolar için belirli şartlar belirlenmiştir. Adayların bu şartları sağlaması halinde başvuru yapmaları mümkündür.

Alım yapılacak kadroların her biri için AÜ personel alımı resmi ilan metninde belirlenen şartların sağlanması gerekecektir. Buna göre alım yapılacak kadrolar kısaca şunlardır:

· Büro Personeli

· Hemşire

· Sağlık Teknikeri

· Psikolog

· Röntgen Teknisyeni

· Teknisyen

· Koruma ve Güvenlik Görevlisi

· Destek Personeli

· Diyetisyen

· Tekniker

Başvuru Tarihleri

17 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında devam edecek başvurular kapsamında adayların söz konusu kadrolar için şartları sağlamları halinde ‘’pbs.ankara.edu.tr’’ adresi üzerinden başvurularını yapmaları mümkündür. Online olarak başvurularını yapacak adayların kadrolar için belirlenen şartları sağlaması istenecektir. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı resmi sayfası dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesine göre yapılacak personel alımına ilişkin birçok genel ve her bir kadro için özel şartlar belirlenmiştir. Bu şartları taşımayanların yapacakları başvurular geçersiz sayılacaktır. Buna göre aranan başlıca şartlar şu şekildedir:

· 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48’inci madde genel şartlarını taşımak.

· 2020 KPSS P94, P93, P3 puanlarından en az birine sahip olmak.

· Alım yapılacak kadronun özel şartlarını sağlamak.