Ankara, Kars, Uşak... İlk ve ortaöğretim mezunu kamu işçisi alımı yapılıyor!

Ankara, Kars ve Uşak Şeker Fabrikalarına ilk ve ortaöğretim mezunu 5 işçi alımı yapılacak. Kadrolara eski hükümlüler başvuru yapabilecek. İşte Şeker Fabrikaları 5 kamu işçisi alımına dair bilinenler.

İlan 13.10.2021 - 02:36 13.10.2021 - 02:36

Ankara Türkiye Şeker Fabrikalar A.Ş. Genel Müdürlüğü, Ankara, Kars ve Uşak'taki şeker fabrikalarında çalıştırılmak üzere 5 eski hükümlü kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu. 

Kars Şeker Fabrikası'nda çalıştırılacak şeker imal işçisi adaylarının lise ve dengi okullardan mezun olmuş ve daha önce en az 3 yıl şeker imal işçisi olarak çalışmış olmaları gerekiyor. Uşak Şeker Fabrikası'na ise 1 marangoz, 1 boru kaynakçısı ve 1 de iş makinesi operatörü alınıyor. İş makinesi operatörü adaylarının G sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve ilkokul mezunu olmaları yetiyor. Diğer kadrolara başvuracak adaylarda ise en az lise mezunu olmanın yanı sıra ustalık belgesi şartı da aranıyor.

Yine Ankara Şeker Fabrikası'na da 1 adet G sınıfı sürücü belgeli iş makinesi operatörü alınıyor. 

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? 

Aranan şartları sağlayan adaylar, 14 Ekim 2021 tarihinden itibaren İŞKUR İl/Şube Müdürlüklerinden ya da e-şube üzerinden başvurularını yapabilirler.