Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 itfaiye eri alımı için flaş gelişme! Sınava çağrılacak adaylar duyuruldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 150 itfaiye eri alımı için sözlü ve uygulamalı sınava katılacak 750 adayı açıkladı. Peki sözlü ve uygulamalı sınav nerede ve ne zaman olacak? Sınavlarda adaylara ne sorulacak? İşte detaylar...

Kamu Haberleri 17.11.2021 - 13:17 17.11.2021 - 14:49 Ali Parim

Geçtiğimiz günlerde 150 itfaiye eri alımı için ilana çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), başvuran 1234 kişi içerisinden sözlü ve uygulamalı sınava katılacak 750 adayı belirledi. Başvurular içerisinde KPSS puanı en yüksek 750 aday, Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sitesi üzerinden ilan edildi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bundan sonraki süreçte uygulanacak sınav takvimini de adaylara bildirdi. Belediye'den yapılan aıklamaya göre; ilan edilen 750 aday, 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek sözlü ve uygulamalı sınavda ter dökecek.

Sınav, Zübeyde Hanım Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı No:9 İskitler Altındağ adresinde yer alan Ankara İtfaiyesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Adayların  yanlarında sınav giriş belgesi ile tanıtıcı resimli resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı vb.) ve uygulamalı sınav için spor malzemelerini bulundurmaları gerekecek.

SÖZLÜ VE YAZILI SINAV NASIL OLACAK?

Adaylara sözlü sınavda; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat konularından sorular sorulacak. 

Uygulamalı sınav ise adro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 150 itfaiye eri alımı yapacağını açıklamış ve 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasına başvuruları kabul etmişti. Adaylardan KPSS'den en az 60 puan almaları, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından bir tanesinden mezun olmaları ve en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları istenmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@