Yök Ve Sağlık Bakanlığı'ndan Üniversite Hastaneleri İçin Çerçeve Protokolü

Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite hastanelerinde yaşanan sorunların çözümü için bir çerçeve protokolü imzalanmasına karar verdi. Ayrıca YÖK Başkanı Yekta Saraç, 20.30’da Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşmede Yükseköğretim Kalite Kurulu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Haberler 18.08.2015, 21:50
Yök Ve Sağlık Bakanlığı'ndan Üniversite Hastaneleri İçin Çerçeve Protokolü

ANKARA (ANKA) - Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite hastanelerinde yaşanan sorunların çözümü için bir çerçeve protokolü imzalanmasına karar verdi. Ayrıca YÖK Başkanı Yekta Saraç, 20.30’da Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşmede Yükseköğretim Kalite Kurulu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verecek.

YÖK Başkanı Saraç ve beraberindeki heyet, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu bakanlıktaki makamında ziyaret etti. Görüşmede yapılan ön değerlendirmeler neticesinde, Sağlık Bakanlığı ve YÖK arasında üniversite hastanelerinin tıbbi ve sarf malzeme ihtiyacının karşılanmasını içeren bir çerçeve protokolü imzalanmasına karar verildi.

YÖK’ün açıklamasına göre, hazırlanacak protokol ile üniversite hastanelerinin durumunun ve sorunlarının tüm boyutlarıyla değerlendirmeye alınacağı bir komisyon oluşturulması planlanıyor. Görüşmede ayrıca üniversite hastanelerinin “tıbbi ve sarf malzeme” ihtiyacının bakanlık tarafından karşılanmasına karar verildi. Bu destekten tüm üniversite hastanelerinin faydalanabilmesi de sağlanacak.

Bakanlık ve YÖK arasında imzalanması planlanan çerçeve protokolün ardından, tıbbi ve sarf malzeme ihtiyacı olan üniversite hastaneleri Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile ayrı bir protokol imzalayarak destek alabilecek.

-ERDOĞAN-SARAÇ GÖRÜŞMESİ-

Ayrıca YÖK Başkanı Saraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bu akşam 20.30'da yapacağı görüşmede, yönetmeliği 23 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun kuruluşu ile ilgili ve üniversitelerin bulundukları bölgenin gelişmesine katkılarının artırılmasına yönelik YÖK'ün başlattığı çalışmalar hakkında bilgi verecek. (ANKA)

(HND/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@